Як на Тернопільщині відвоювали Будинок Культури

Суд визнав недійсним продаж відділом культури і туризму Збаразької райдержадміністрації недобудованого будинку культури на 500 місць у Збаражі (Тернопільська обл.) приватному підприємству «РКС». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 12 листопада, – пишуть Наші гроші.

Суд зобов’язав ПП «РКС» повернути будинок разом з підведеними до нього зовнішніми мережами та комплектацією, що розташований на вул. Д. Вишневецького, 2, райдержадміністрації.

На початку січня 2006 року РДА продала будинок культури ПП «РКС» за 279,5 тис грн. Фірма виплатила лише 125 тис грн., у зв’язку з чим прокуратура, що представляла інтереси райради і РДА, звернулася до суду з вимогою розірвати договір купівлі-продажу майна.

Суд у задоволенні цього позову відмовив. Натомість він виявив, що при продажі будинку культури було порушене законодавство про приватизацію. А саме – нерухомість була продана не за визначеним на той час законодавством способом, зокрема, не на аукціоні.

Крім того, недотримані обов’язкові умови приватизації – договір взагалі не містить положень ані про строк завершення будівництва, ні про заборону відчуження об’єкту, ані про вимоги забезпечення екологічної безпеки під час добудови та подальшого введення в експлуатацію.

Фірма переконувала, що купила недобудоване майно під розбирання, відтак обов’язкові умови приватизації на укладений договір не поширюються. Але суд встановив, що райрада давала дозвіл на продаж будівлі для реконструкції під житлове будівництво.

Таким чином, фірма має повернути РДА недобудоване приміщення, а РДА, у свою чергу, має віддати фірмі сплачені нею за об’єкт 153 тис грн.

З жовтня цього року харківське ПП «РКС», засноване фірмою «Сігур», перебуває у стані ліквідації. Його статутний фонд становить 200 грн.

Засновниками харківського ТОВ «Сігур» є Лада Кривоносова, Юрій Жиленков і Олександр Рогачов.

Коментарі вимкнені.