У Чорткові викрили керівників кількох підприємств, які дурили державу на мільйони

Нещодавно Чортківський районний суд розглянув кримінальну справу по обвинуваченню у сприянні в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «У».

Під час проведення оперативно-розшукових заходів співробітники податкової міліції встановили, що з метою отримання грошової винагороди за сприяння в ухиленні від сплати податків керівник ТОВ «У» вступив у злочинну змову із керівниками двох підприємств.

Зокрема, із керівником одного підприємства, яке займається будівництвом, вони разом підробили документи про виконання підрядних робіт із мурування зовнішніх та внутрішніх стін, перекриття їх панелями, міжповерхових сходових маршів при будівництві багатоквартирного будинку. Для підтвердження ніби то проведених господарських операцій на рахунок товариства «У» перераховано 5,8 млн.грн., хоча такі роботи підприємство не мало наміру і можливості виконувати через відсутність кваліфікованих працівників та спеціальної техніки. За наслідками відображення в обліку неіснуючих господарських операцій керівник будівельної фірми не сплатив до бюджету 1,7 млн.грн.

У змові з керівником іншого підприємства сфальсифіковано документи про проведення робіт із благоустрою прилеглої території, за що на рахунок ТОВ «У» було перераховано 5,2 млн. грн. Фактично товариство роботи не проводило, а керівник підприємства-замовника при цьому ухилився від сплати податків на суму майже 900 тис. грн.

Загалом внаслідок злочинних дій керівника ТОВ «У» до бюджету не надійшло 2,6 млн. гривень. Суд визначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк три роки з випробувальним терміном на один рік, а також його на рік позбавлено права займатися підприємницькою діяльністю.

Не уникнули покарання і ті, хто з метою ухилення від сплати податків, скористався послугами махінатора. Керівника будівельного підприємства засуджено до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік. Кримінальна справа стосовно керівника іншого підприємства перебуває на розгляді в суді.

Коментарі вимкнені.