Володимир Струк: «Не бачу жодних підстав для небезпеки у зв’язку з відставкою Деканоідзе»

Днями голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе подала заяву про відставку, начебто розчарувавшись у діючій системі. Що це може означати в контексті перспективи реформування Національної поліції, наскільки кадрові зміни такого рівня небезпечні для України і Тернопільщини зокрема, ми запитали у її підлеглого – начальника патрульної поліції Тернополя Володимира Струка.

Володимире Богдановичу, що можете сказати про внесок Хатії Деканоідзе в процес реформування Національної поліції України?

– Перед тим, як Хатія Деканоідзе стала головою Національної поліції України, екс-поліція, тобто міліція, в багатьох аспектах перестала бути державним органом, який працює для народу, опинившись під контролем приватних осіб. Я познайомився з Хатією до того, як вона очолила Нацполіцію, – певний час була моїм куратором під час навчання патрульних у Львові. Це – розумна, компетентна, самовіддана справі, комунікабельна, і що, мабуть, найбільш важливо, – політично не заангажована людина. Як на мене, впливу на неї немає ніхто.

У контексті реформи значний внесок Хатії Деканоідзе зокрема у тому, що під її керівництвом в Україні створено патрульну поліцію як незалежний від місцевої влади підрозділ, у правоохоронних органів з’явився новий, позитивний імідж.

Під час нещодавнього виступу перед правоохоронцями в ефірі каналу “112” вона заявила, що “в поліції не вдалося скасувати корупційні складові”. Що Ви думаєте з цього приводу?

– У патрульній поліції за час моєї роботи фактів корупційних випадків між поліцейськими не зустрічалося. Тому підтвердити її слова не можу.

Наскільки небезпечна зміна керівництва Національної поліції України зараз?

– Не бачу жодних підстав для небезпеки. Ми продовжуватимемо виконувати свої обов’язки. Запущений механізм нової поліції діє, це головне.

Чого ви, як начальник патрульної поліції Тернополя, очікуєте від керівництва в Києві?

– У моєму структурному підрозділі реформа уже відбулася, до того ж успішно. В патрульній поліції Тернополя є всі інструменти, щоб розвиватися. Вважаю нелогічним очікувати ще чогось, зараз настав час виконувати делеговані нам повноваження, працювати на результат.

Нагадаємо, пост голови Нацполіції Хатія Деканоідзе займала з 4 листопада 2015 року. До цього вона була радником голови МВС Арсена Авакова. Відповідно до повідомлення у ЗМІ, тимчасово виконуючим обов’язки голови Національної поліції стане перший заступник Деканоідзе Вадим Троян. У Грузії Деканоідзе з 2007 до 2012 року була  ректором Академії поліції Міністерства внутрішніх справ країни. З липня до жовтня 2012 року – міністр освіти і науки Грузії.

Автор: Ірина Юрко.

 

Коментарі вимкнені.