У Тернополі заблокована митниця, а заступник написав заяву на звільнення

Вчора, 24 березня,  підприємці за участі Автомайдану пікетували Тернопільську митницю. Тернополяни вимагають відмінити акциз на переобладнання транспортних засобів та скасувати утилізаційний збір, який був введений Партією регіонів та КПУ з 01 вересня 2013 з порушеннями і Податкового кодексу України, і Регламенту Верховної Ради України.

Сьогодні тернополяни продовжили пікет. Як розповів «Погляду» активіст Автомайдану Юрій Остап’юк, громадськість хотіла зустрітись з начальником Тернопільської митниці Міндоходів Стороженком Юрієм Олександровичом. Але чиновник відмовився. Натомість до людей вийшов його заступник – Печеник Сергій Олексійович. Який написав заяву на звільнення за власним бажанням.

Всього заблокована робота восьми митниць в Україні, які потребують скасування утилізаційного збору. Про це заявила позафракційний депутат Анжеліка Лабунська, – пише autocentre.

“Сьогодні заблоковано вісім митниць. Вчора було сім в західних областях, сьогодні приєдналася ще й Житомирська область”, – сказала вона в ході засідання парламенту. За її словами, мітингувальники вимагають скасування утилізаційного збору.

Інформацію про блокування митниць підтвердили у своєму виступі і депутати від фракції “УДАР” Оксана Продан та Ірина Геращенко. Депутати наполягають на включенні до порядку денного та голосування щодо законопроекту №4238 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування утилізаційного збору і акцизу з переобладнання транспортного засобу)”.Законопроект передбачає скасування введеного в Україні з 1 вересня 2013 року утилізаційного збору на автотранспортні засоби (як нові, так і уживані), при цьому від його сплати звільнені автовиробники під гарантії створення потужностей для прийому і розбирання утилізованих транспортних засобів (ТЗ).

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що цей збір суперечить нормам Світової організації торгівлі (СОТ), і не визначає засади створення і розвитку підприємств з утилізації, а покладає на імпортерів і автовиробників додаткові фінансові витрати. Крім того, його сплата не гарантує подальшу утилізацію авто, оскільки збір не має цільового призначення, а ставки збору завищені.

 

-1 thoughts on “У Тернополі заблокована митниця, а заступник написав заяву на звільнення

 • 14:59 | 25.03.2014 о 14:59
  Permalink

  брехня, в кожному абзаці викривлена правда!!!
  вважаю, що таким журналістам дорога в Москву в партнери до Кисельова !!

  • 15:21 | 25.03.2014 о 15:21
   Permalink

   матеріал зроблений зі слів Юрія Остап’юка. Маєте іншу інформацію, то передзвоніть 096 858 21 49. Опублікуємо і Ваш коментар

Коментарі вимкнені.