Журналісти брали до рук зброю, яку вилучили на автовокзалі Тернополя (відео)

24 березня в Управлінні МВС журналісти могли побачити частину зброї, яку 23 березня в ході спецоперації вилучили в дев’ятьох заїжджих молодих людей. 

Перший заступник начальника УМВС Валерій Гіль показав саморобні вибухові пристрої. Вони були радше схожі на великі новорічні картонні хлопавки, обмотані білим папером та скотчем. Таких у “туристів” вилучили дев’ять штук.

Також можна було взяти в руки важкенькі залізні гранати. Їх вилучили три штуки: одну димову та дві Ф-1.

Дозволялося навіть відчути на вагу три гладкоствольні рушниці. Однією рукою дівчатам зробити це було не надто комфортно – вони важать більше, аніж гранати чи навіть револьвери. А останні дуже сподобалися жінкам. Журналістки брали в руки найкрасивіший, сріблястий револьвер, наче прицілювалися на витягнуту руку.

Не змогли побачити журналісти лише пістолет “ПМ”, який також був виучений правоохоронцями у чоловіків на автовокзалі. Нам показали лише його аналог. А все тому, що даний пістолет відправили, як речовий доказ у Київ. Саме ця зброя належала одному із співробітників ДАІ, якого разом із ще двома правоохоронцями розстріляли 2 березня на Броварському проспекті під Києвом. Тепер цей пістолет був у руках 17-річного киянина, який 23 березня в числі групи з дев’яти осіб зі зброєю “завітав” до Тернополя.

В УМВС розповідають, що вік затриманих коливається від 16 до 28 років. Дані молоді люди приїхали до нас із Сумської, Кіровоградської, Чернівецької, Івано-Франківської, Київської областей та АР Крим, аби потрапити на вишкіл в Івано-Фанківська.

Даючи свідчення тернопільським міліціонерам, пояснювали що везли зброю для того, аби обороняти себе в разі потреби. Казали, що готуються до партизанської війни, тому планували пройти військові навчання. Тернопіль був відправною точкою, звідси їх начебто мали б забрати до сусідньої області, тому їм не відомо, де саме мав проводитися такий дивний вишкіл з вогнепальною зброєю.

Фото сектора зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області

– Вишколи завжди переслідують патріотичні цілі, – пояснює заступник начальника УМВС в області Василь Облещук. – Ми знаємо і “Тризуб” і інші громадські організації проводии вишколи на теренах Бережанщини, тощо, але вишколи проходили без вогнепальної зброї. Питань нема – людина яка має бажання брати зброю – може записатися в Національну гвардію… А зброя є зброя, завжди може “заговорити”. Тим більше такий вік 16-17 років – людина, яка не проходила військову службу. І дати їй в руки зброю – це пагубно.

Усі дев’ятеро озброєних людей були розбиті на групи по троє. У однієї такої групи зовсім не було при собі жодних документів, тому вони їхали маршрутками, а не, приміром, потягом.

Тернопільські правоохоронці не розкривають секрети, як їм вдалося вийти на цих “туристів” з гранатами, але кажуть, що спрацювала слідчо-оперативна група і на місце виїхали працівники Управління карного розшуку.

P.S. Частина зброї на відео, яка розміщена з лівого боку – не належить до того арсеналу, який вилучили у дев’ятьох осіб на тернопільському автовокзалі.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.