На Тернопільщині – інцидент з дяком

Нещодавно “Погляд” уже писав про прикрий інцидент, пов’язаний з освяченням Йорданською водою, який стався в одному із магазинів Тернополя. Цього разу “нечистий на руку” дяк завітав в одну з квартир невеличкого містечка на Тернопільщині (район редакція не вказує з етичних міркувань).
Багатодітна жінка затіяла генеральне прибирання, оскільки щойно повернулася з лікарні, де кілька тижнів перебувала з дитиною. Чоловік пішов на роботу, бо до цього дня доглядав дітей, поки дружина перебувала в стаціонарі…

Дзвіночок під вікном оселі сповістив про те, що до них йде священник, аби освятити дім. Жінка зраділа, та раптом згадала, що не має дрібних грошей, лише одну купюру у розмірі ста гривень. Покропивши усі закутки свяченою водою та вручивши дітям по образку, священник покинув приміщення. Дяк же залишився, щоб господиня бува не забула розрахуватися за обряд. Жінка, простягуючи сотню, попросила розміняти на дрібніші купюри, пояснивши, що інших грошей не має. Дяк віддав їй кілька десятигривневих папірців і, буркнувши під ніс: “Я відрахував”, зачинив за собою двері. Жінка не дорахувалась п’ятидесяти гривень. Була вражена не стільки сумою, яку собі “відрахував” жадібний дяк, як тим, що він навіть не запитав її скільки можна взяти в якості пожертви.

Не в грошах щастя, але неприємний осад ще надовго залишиться в серцях членів цієї сім’ї, для яких на даний момент кожна копійка має вагу. Адже всі знають, що означає  потрапити на лікарняне ліжко. Як то кажуть: “Нахабність – друге щастя”?

Коментарі вимкнені.