Опалювальний сезон в деяких будинках Тернополя зупиниться

Централізоване опалення незабаром можуть вимкнути по всьому Тернополю. Оплаювальний сезон у Тернополі триває безперебійно, “Тернопільміськтеплокомуненерго” працює у звичному режимі, каже його керівник.

Нагадаємо,9 листопада, центр Тернополя кілька годин був без централізованої подачі тепла – за борги “Тернопільміськгаз” опломбував котельню на вулиці Івана Франка. Тоді ситуацію вдалось залагодити. Комунальники кажуть одне – якщо споживачі за тепло і гарячу воду платитимуть, опалення буде, якщо – ні, ситуація з опломбуванням вже невдовзі може повторитись і то в масштабах всього Тернополя.

Нині комунальні котельні Тернополя справно подають тепло і гарячу воду тернополянам. Чи буде так і надалі, залежить насамперед від тернополян, кажуть у “Тернопільміськтеплокомуненерго” і б’ють на сполох – рівень проплат за надані у жовтні послуги впав.

– На сьогодні ми платимо десь 54-55% за спожитий газ, але це дуже мало, тому що ми повинні платити мінімум 80%. Проблема одна – проплата за теплову енергію споживачами впала. На сьогодні населення платить десь 20-25% і бюджет – десь під 35%, – розповів директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Тернопільської міськради Йосип Куртяк.

На селекторній нараді НАК “Нафтогаз” попередив, що вони будуть подавати газ в тій кількості, скільки ми проплатили за минулий місяць.

Така ситуація, пояснюють комунальники, обернеться низьким тиском газу, при якому комунальні котельні працювати просто не зможуть, відтак опалювальний сезон у Тернополі може зупинитись.

Зі свого боку “Тернопільміськтеплокомуненерго” робить усе, що може, аби цього не трапилось, запевняє керівник підприємства. Від 9 листопада загальний борг за газ теплопостачальники Тернополя скоротили із шістдесяти мільйонів до 58-ми мільйонів восьмисот тисяч гривень. Та цього для гарантованого безперебійного опалювального сезону, коли зима тільки починається, явно недостатньо, повідомляє TV-4.

– Прошу всіх споживачів тепла розрахуватись за теплову енергію, як населення, так і бюджетні організації. Якщо ми будемо вчасно сплачувати, повірте, що ми будемо з теплом в нормальних комфортних умовах, – наголошує пан Куртяк.

Коментарі вимкнені.