Міліціонерів з Тернопільщини покарають через “сміттєву люстрацію”

Міліціонери, які забезпечували правопорядок під час проведення мітингу біля Кременецького райсуду 16 січня, можуть бути покарані. Вони зокрема, повинні були запобігти «сміттєвій» люстрації двох суддів, але не зробили цього. По ситуації, яка  склалася, органи УМВС зараз проводять службове розслідування.

– Коли активісти зайшли у приміщення Кременецького райсуду, то декілька працівників «Грифону», пояснили їм, що не можна застосовувати силу до суддів і змушувати їх вийти із приміщення, – розповів Олександр Богомол, т. в. о. начальника УМВС в Тернопільській області. – Але правоохоронці були відсторонені активістами із застосуванням сили, бо загострення ситуації ніхто не хоче. Сама подія у Кременці тяжких наслідків для потерпілих не мала. По міліціонерах, які були на вулиці, і які мали перешкодити діям активістів, але цього не зробили, проводиться службове розслідування. Люди, які не виконали свої функціональні обов’язки, будуть обов’язково покарані. Рішення про це я прийняв в переший же день, коли це сталося. Якби, не дай Бог, були застосовані вогнепальна чи холодна зброя, то кожен міліціонер діяв би адекватно. Ми розбираємось по керівництву райвідділу, як вони забезпечили громадський порядок, і по тих працівниках нижчого рангу, які були на місці. Особисто я стояв би перед смітником, кидали б, порвали все, але не відходив би в сторону. За останні декілька місяців було три пікетування Кременецького райсуду і всі вони проходили спокійно. Можливо, через це виникла така ситуація.

Олександр Богомол також зазначив, що охорону громадського порядку здійснювали 10 міліціонерів – троє у формі і семеро – у цивільному. Пікетувальників було близько 70-ти осіб.

За Збручем

Коментарі вимкнені.