"Найбільше шокувало, коли стаєш ногами не на землю, а на гільзи", – "Автомайдан Тернопіль" знову побував у зоні АТО (фото)

Активісти ГО «Автомайдан Тернопіль»  днями завезли в зону АТО шість тонн необхідних речей та продуктів харчування,а також засоби спецзахисту. Це вже четверта поїздка автомайданівців на Схід України.

Хлопці побували на блок-постах Донецької області від міста Ізюм до Слов’янська і на під’їзді до Донецька.

–       Одна з тих речей, що найбільше шокувала, коли виходиш стаєш ногами  не на землю, а на гільзи, – розповідає голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький. –  Розумієш, що це справжня війна. У наших бійців дуже сильний бойовий дух. Це вже не та українська армія, яка була, коли ми приїздили у попередні рази. Наші хлопці налаштовані на серйозну боротьбу.

Тернопільські автомайданівці розвезли продукти харчування, одяг, білизну, побутову хімію,шість бронежилетів та багато необхідних речей на блок-пости  Донеччини. Отці з Тернополя передали нашим військовим  вервички, іконки та хрестики,які були привезені з Ватикану.

–       Також ми вирішили підтримати діток, які на власні очі бачили жахіття війни, – додає Дмитро. – У центрі Слов’янська ми роздавали місцевим дітям іграшки. Вони були дуже раді таким подарункам.  Частину іграшок ми передали нашим військовим на блокпостах і вони роздають їх дітям, яких вивозять зараз із Донецька, Горлівки та інших міст, де точаться бої.

За словами автомайданівців,  для наших військових дуже важливі малюнки та листи від дітей. Це величезна морально підтримка і справжня духовна зброя проти ворога. Вони їх клеять на танки та БТР, носять із собою, перечитують і бережуть. Багато солдатів навіть хочуть дати відповідь на листи, тож просять дітей, які їм писатимуть, залишати зворотню адресу.

Одне із найсильніших вражень залишив Слов’янськ. Розповідають,що місто розгромлене. Подекуди зруйновані по кілька балонів у будинках. Видно сліди від снарядів. У центрі міста досі стоїть Ленін, але вже у синьо-жовтому шарфику. Єдиний міст, який зберігся, також розмальований у синьо-жовті кольори.

–       Коли їхали повз місцевий завод, звідти було чути сильний трупний запах, – розповідає автомайданівець Юрій Загалюк. – Питаємо, чому не збирають так трупи,не розбирають завали. Нам пояснили, що це була база терористів, там були їхні установки. Коли вони відходили, розгромили весь завод, а трупи замінували.

Попри дорогу посадка,кущі, просіка скошені кулями і снарядами, біг-борд на перехресті від куль схожий на решето,багато полів спалено або заміновано, тому збирати врожай там ніхто не спішить. Місцеві жителі кажуть, що раді приходу армії і що за сепаратистів їм прийшлося не солодко. На вулицях міста не багато людей. А ті що ходять понурі і заклопотані.

–       Матеріальне забезпечення наших військових ще не є достатнім, – додає Юрій. – Їм ще потрібні спецзасоби захисту, одяг і багато інших речей. Досі можна побачити бійця у шльопанцях. Хлопці дуже дякували нам за допомогу. Казали,що вони вражені підтримкою людей.

Автомайданівці планують ще не раз їхати на Схід і везти все, що потрібно для наших військових. Новачкам, які вперше вирушатимуть в зону АТО радять сконтактуватися з кимось із місцевих командирів, аби отримати провідника на цій території, коли зупинятиметесь у зоні АТО не виходити за межі дороги – у придорожні трави, кущі, адже там можуть бути заміновано. А ще радять не їздити на цій території вночі. Наші бійці розповідають, що вдень все спокійно, а  вночі починається стрілянина і стає небезпечно.

Автомайданівці вдячні всім небайдужим людям, які допомогли в організації цієї поїздки, допомогли зі збором необхідних речей, придбанням пального.

Якщо ви хочете допомогти нашим військовим на Сході,долучайтеся до збору необхідних речей ГО «Автомайдан Тернопіль». У штаб можна приносити засоби гігієни, захист від комарів, білизну, шкарпетки, форму, футболки, берци, бронежилети, каски, рукавиці.

Коментарі вимкнені.