Одна із тернопільських лікарень відзначила своє 60-ліття

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня 19 жовтня святкувала  свій ювілей.

Адже, у 1958 році був заснований Тернопільський обласний психоневрологічний диспансер, а від 1970 – обласна психоневрологічна лікарня.

Упродовж останніх дев’яти років ця оздоровниця вважається кращою серед 140 лікувальних установ аналогічного профілю в Україні.

Відтак, за 60 років медичний заклад перетворився на великий лікувальний комплекс – один із найбільших у краю ІІІ рівня вищої акредитаційної категорії, з фондом 825 ліжок та прилеглою територією близько 15 гектарів.  Кваліфіковану допомогу хворим надають 122 лікарі, 334 медичних сестер, 389 осіб молодшого персоналу, 106 інженерно-технічних та обслуговуючих працівників.

З нагоди свята на урочистості завітали голова обласної ради Віктор Овчарук, делегація лікарів із Польщі та Німеччини і провідні українські фахівці та спеціалісти.

– Впевнено можна сказати, що в області є заклади охорони здоров’я, готові вже нині стати центрами медичного туризму. Серед таких, безперечно, виділяється Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня. Добра слава про вашу оздоровницю розійшлася не лише у нашому краї, а й далеко за межами Тернопільщини. Пролікуватися, пройти реабілітацію, обстежитись чи отримати профілактичні процедури сюди приїжджають із різних куточків України. Від себе особисто та від усієї обласної ради, від усього краю висловлюю велику подяку колективу та його очільнику за небайдужість, постійне творче горіння, які стали генераторами перетворення лікарні, каталізатором впровадження усіх цих позитивних змін. Обласна рада опікується вашим лікарняним закладом, виділяючи за можливостей кошти. Відтак, кошторисом на 2018 рік Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні передбачено призначення у сумі понад 82 мільйони гривень. Запевняю вас, що і надалі обласна рада допомагатиме такому передовому взірцевому закладу, адже основний критерій – результат, а він у вас є. До вас за допомогою йдуть люди, і ви надаєте її. Переконаний, що саме за такими лікарнями майбутнє, – звернувся до працівників медичного закладу Віктор Овчарук.

Нагадаємо, що у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні проведено докорінну реконструкцію лікарняних корпусів: зроблено шатрову покрівлю, утеплено неврологічний корпус, замінено систему опалення, водопостачання та каналізації, проведено капітальний ремонт палат покращеного перебування пацієнтів в усіх стаціонарних відділеннях.

Також задля покращення якості та ефективності лікування хворих на базі лікарні відкрили нові відділення та центри. Зокрема, обласний судинно-діагностичний центр, центр ранньої медико-соціальної реабілітації інвалідів та учасників війни з органічними ураженнями нервової системи.

У квітні 2016 року на базі підліткового відділення відкрито відділення когнітивних розладів, аналогів якому немає в Україні. А у 2018 році створено потужний нейрореабілітаційний блок, оснащений на рівні кращих світових клінік.

Коментарі вимкнені.