Революція в міській раді? Сергій Надал та Василь Лило пообіцяли тернополянам безкоштовну приватизацію кімнат у гуртожитках!

Вчора, 10 червня, у приміщенні міської ради ініціативна група мешканців гуртожитків ТОВ «Тернопільбуд» з уст міського голови Сергія Надала почула радісну для себе звістку. Для багатьох з них намітився конкретний шлях до безкоштовної приватизації їх помешкань.

Як ми вже писали раніше, власник підприємства депутат міської ради Василь Лило на вимогу людей звернувся до міської ради щодо передачі частини кімнат гуртожитків у комунальну власність міста, але вимагав за це понад 9млн.грн. доплати з міського бюджету.

Однак, на сьогодні вимога щодо компенсації великих грошових сум зникла. Судячи з усього, міський голова Сергій Надал зумів найти аргументи для Василя Лила і переконав його відмовитись від фінансового шантажу. Треба віддати належне очільнику міста, адже цього у свій час не зміг добитись Роман Заставний та депутати попереднього скликання. Усі попередні роки Василь Лило впевнено не відступав від позиція, що колишнє державне житло є його приватною власністю (Василь Лило є власником більш як 2/3 ТОВ «Тернопільбуд»).

Під час зустрічі вчора генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд», депутат Тернопільської міської ради Василь Лило зазначив, що безоплатно приватизувати люди зможуть тільки через комунальну власність.

– Тому я передаю кімнати місту. Приватизувавши їх, ви матимете такі ж права, як люди, що купили їх. І частина кімнат залишаються у власності “Тернопільбуду” для проживання холостяків, – каже він. – Тобто до кінця передати гуртожитки в комунальну власність ми не можемо, бо маємо зібрати всі підписи людей.


Людей зацікавило чи є такий закон, коли можна у комунальну власність передати лише кімнати, а не всю будівлю. На що міський голова дав ствердну відповідь.

Але скільки люди зможуть безкоштовно приватизувати квадратних метрів вирішуватиме міська рада, каже Василь Лило.

–           Ви будете пред’являти відповідні документи. Якщо Ви там одна приписана, то Ви не будете займати три кімнати, – наголосив депутат.

Сергій Надал каже, що у гуртожитках дуже часто є такі, які там не живуть – виїхали за кордон чи ще кудись, а кімнати здаються квартирантам.

– Є так, що одна людина займає три кімнати. Є норма закону України, скільки метрів безкоштовно може приватизувати одна людина.

Будівлі поки будуть обслуговувати ЖЕКи, але якщо люди захочуть, то створять ОСББ.

– Питання про передачу гуртожитків буде винесене на найближчу сесію. Думаю депутати нас підтримають, – каже Сергій Надал.

Мешканка гуртожитку, що на вулиці Макаренка, 6, Наталія Дрозд задоволена рішенням та дякує міському голові та директору тресту “Тернопільбуд”.
– Ми дуже вдячні і міському голові і Василю Йосиповичу. Бо якби не складались наші відносини до сьогоднішнього дня. Все таки це революційне рішення прийняте сьогодні. До того передавались цілі майнові комплекси, а вони виходячи з обставин знайшли таке рішення, щоб передати лише кімнати. За рахунок цього ми зможемо бути власниками цих кімнат. Тому ми задоволені наших приходом у міську раду та спілкуванням з мером нашим і керівником трест “Тернопільбуд”. Адже ми добились того, що 15 років не могли добитись.

 Але водночас залишається незрозумілими 3 питання:

1) на підставі яких статей яких Законів України Василь Лило в свій час увів державні гуртожитки в статутний капітал приватного підприємства і згодом почав продавати кімнати у цих гуртожитках?

2) чому зараз ТОВ «Тернопільбуд» передає лише окремі кімнати у гуртожитках, а не будинки в цілому як цілісні майнові комплекси як це передбачено в Законі про забезпечення майнових прав мешканців гуртожтиків?

3) і, що найцікавіше, на підставі яких статей яких Законів України Василь Лило частину колишніх кімнат у державних гуртожитках вирішив залишити у приватній власності власного підприємства, адже Закон про забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків цього не передбачає?

-1 thoughts on “Революція в міській раді? Сергій Надал та Василь Лило пообіцяли тернополянам безкоштовну приватизацію кімнат у гуртожитках!

 • 15:06 | 11.06.2014 о 15:06
  Permalink

  ВЖЕ ДІСТАЛИ З ТИМ ЛИЛОМ! Що проблем в місті не має????? Напишіть про Пігрушну заступницю міністра яка зовсім нічого не розуміється в управлінні державними справами! Про Кайду як депутата Верховної Ради!! Про Надала і його земельні оборудки!! Але сайт Погляд належить наближені людині до Кайди і це всі чудово знають і розуміють!! І що Кайда це вже політичний труп і максимум що він вже може це піти на мери у місто Тернопіль і де він вже заздалегідь готує підгрунтя і хоче прибрати сильних конкурентів! Слава Україні!

  • 23:06 | 11.06.2014 о 23:06
   Permalink

   Підгрушна в Києві, а люди живуть в гуртожитках в Тернополі. Так що закрий рот.

 • 15:34 | 11.06.2014 о 15:34
  Permalink

  все таке не виявився Лило таким порядним як нам здавалося — вже вилазять нюанси шо деякі мешканці лишаються без приватизації своїх законих помешканях! Лило і тут умудрився заробити чималеньку суму грошей на державних гуртожитках!

  • 23:08 | 11.06.2014 о 23:08
   Permalink

   Надал зумів його спамятатись і збитись з ідіотської вимоги 9 мільйонів гривень. Але Лило реально мутить з тим, що частину кімнат залишає собі. Він не має права такого робити. Думаю люди дотиснуть його по всіх кімнатах.

 • 17:48 | 11.06.2014 о 17:48
  Permalink

  В Лила зявилася совість??? Чи Надалтпояснив йому, що свободівці не прогоосують більше за жодне його питання???

 • 23:09 | 11.06.2014 о 23:09
  Permalink

  Треба визнати всьо таки Надала по гуртожитках реально людям помагає. Лила ніхто не міг дожати по цьому питанню, а він зміг.

 • 13:31 | 12.06.2014 о 13:31
  Permalink

  та це ще не кінець в ситуації з Лилом бо неможе все бути так гладко

Коментарі вимкнені.