Активістку Юлію Мамчак підтримали тернополяни і злякалися «свободівці» (фото)

Вчора, 31 жовтня, відома тернопільська активістка Юлія Мамчак на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук оголосила про збір коштів на боротьбу проти торфовим котелень.

«Протягом тривалого часу я та ще кілька осіб несемо все фінансове навантаження на оборону від «торфових інновацій» міської влади. Крім найціннішого ресурсу – часу, ми витрачаємо кошти на друковані матеріали, поїздки як по місту, так і в столицю у різноманітні інстанції, оплачуємо чималі судові збори та юридичний супровід. Ми здатні і будемо продовжувати протистояти впровадженню непогоджених з громадою торфових котелень. Та водночас не відмовимось від вашої допомоги.
Стараємось не лише для себе й своїх рідних, а для нас усіх! Знаю, що багато з вас нас підтримує, але не може брати участь у протестах й висловлювати підтримку публічно. За майже 2 роки (частина життя!) ми не здались і не продались!», – йдеться у повідомленні Юлії Мамчак.

Активістка зізнається, що її майже примусили публічно озвучити можливість зробити внесок на боротьбу. Адже впродовж двох років судів, акцій, звернень вважала своїм обов’язком не здаватися навіть коли доводилося обирати: купити дитині кращий одяг чи заплатити судовий збір.

«Чесно зізнаюсь, не очікувала такої швидкої та широкої підтримки від тернополян. Багато людей не лише вподобали і поширили мою публікацію (понад сто лайків та понад сотня поширень, – авт.), але й перерахували кошти. Дякую! Це вкотре доводить, що тернополяни не хочуть дихати торфом»,- каже Мамчак.

Активізувалися після заяви Юлії Мамчак і представники партії «Свобода», які безпосередньо дотичні до будівництва торфових котелень. Зокрема на непримітному одному з місцевих ресурсів, яким володіє помічник народного депутата-свободівця Михайла Головка, Василь Габор з’явився «істеричний» матеріал. Автор тексту, як притаманно для «свободівців», невідомий, який дозволяє собі називати тернополян дурнями, бо не хочуть дихати торфом.

Воно й не дивно, адже «Свободі» не вигідно, щоб тернополяни продовжували блокувати роботу котелень. Позаяк в числі засновників фірми, яка будує котельні, фігурує Юрій Лазаренко – екс-депутат тернопільської обласної ради від партії ВО “Свобода”, екс-директор КП облради “Архбудсервіс” та екс-начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області. Раніше в числі засновників фігурував рідний брат дружини Сергія Надала (Олени) – Богдан Вербовий. Та після журналістських розслідувань та викривальних статей про котельні, родича мера прибрали з числа засновників.  Іншими словами йдеться не про альтернативне паливо, а партійний бізнес-проект «Свободи».

Коментарі вимкнені.