Тернопільські студенти організували судовий розгляд кримінальної справи

Днями на юридичному факультеті ТНЕУ з ініціативи декана факультету Банаха Сергія Володимировича та викладача кафедри кримінального права і процесу Юркевич Ірина Ігорівни відбулася імітація судового розгляду кримінальної справи у рамках дисципліни «Кримінальне право».

Декан факультету відкрив дебати та наголосив на тому, що організація таких заходів є дуже важливою саме для того, щоб студенти змогли безпосередньо на практиці застосувати свої знання та зазначив, що подібні дебати проводитимуться регулярно і не лише для студентів кафедри кримінального права, пише сайт ТНЕУ.

Участь у дебатах взяли студенти групи ПР-21, які у свою чергу поділилися ще на дві групи. Було проведено жеребкування, після якого команди отримали ролі «захисту» та «обвинувачення». Студенти-учасники заходу повинні були розкрити «злочин», а для того, щоб судові дебати пройшли більш реалістично, до участі у них запросили суддю Тернопільського районного суду Тернопільської області Гуменного Петра Петровича, який і очолив захід.

Майбутні юристи змогли відчути себе у ролях адвоката, прокурора, експерта, свідка та інших учасників процесу. Студенти проявили свої знання у сфері кримінально-правової кваліфікації злочинів, ведення процесу в суді, складання судової фабули у справі, розробці стратегії захисту, підготовці письмових судових дебатів, а також мали нагоду розіграти  допит свідків.

Під час таких занять молодь розвиває логічне мислення, здатність приймати рішення стосовно поставленої проблеми і відповідати на конструктивні питання,  самостійно засвоює матеріал з допомогою аналізу й оцінки конкретних справ.

Родзинкою заходу стало те, що він відбувся у форматі американської системи вирішення справи.

На завершення професійний суддя Тернопільського міськрайонного суду Гуменний П.П.  підсумував результати заходу та дав цінні рекомендації студентам, роз’яснив практичні аспекти щодо успішного ведення судового процесу.

Учасники активно вирішували дане їм завдання та залишилися задоволеними проведенням заходу, адже кожен зміг спробувати на власному досвіді відчути себе частиною судового процесу.

Коментарі вимкнені.