Як студентка з Африки вперше в житті відчула фірмову тернопільську осінь

Тернополянин Ігор Качмарський розповів у соцмережах, як пустив у батьківський дім студентку з Південно-Африканської Республіки, бо та була не готова до суворих погодних умов в Україні, і не тільки до цього.

“Коли ви останній раз пускали незнайомця в свій дім погрітися? — пише Ігор Качмарський. — У мене була сьогодні історія, якою хочу поділитися. До батьківського дому, куди заїхав на обід, подзвонила чорношкіра дівчина. Спочатку вирішив, що помилилася адресою або шукає оренду, виявилося, хоче погрітися. Вона вперше в житті відчула фірмову тернопільську мєрзопакосну осінь. Від холоду Тріша з ПАР була в стані шоку. Напоїли чаєм з печивом і поговорили. Вона сама прилетіла з крайньої точки Африки, Кайптауну, щоб вчитися на стоматолога. Платить більше 4 тисяч доларів на рік, ще не має жодного знайомого чи друга, тому наша холодіна застала її несподівано, в літньому взутті, без рукавиць і шапки. 

Тріша не в курсі що у нас війна (яку кличуть АТО), думала, що у це закінчилося 3 роки тому. Української не знає, бо думала, що тут на побутовому рівні говорять англійською, як всюди в світі. Це теж шок, з яким 20-річній дівчині, яка вчиться за свої і позичені гроші, справитися тяжко. Ще її дивує, чому у нас мало дітей в сім’ях. У неї 6 братів і сестер і це в ПАР нормально. Дізнався, що у них була своя жорстока війна за Незалежність. Те про що в нас мало писали, боротьба за рівні права чорних і білих. Тріша багато цікавилася, як в Україні все влаштовано і ніяк не могла зібратися, щоб піти. Нічо дивного,дитина хотіла відчути хоч трохи родинного затишку. 7000 км від дому, все таки. Взагалі студенти з Африки дуже позитивні і безпосередні, не агресивні і відкриті. Зовсім не заслуговують на байдужість і злість, яку до них проявляють деякі “щирі” галичани…. і вони дуже мерзнуть. Щойно прочитав, що іншу африканку з дитиною в Тернополі господарі вигнали з квартири і забрали паспорт. Зараз їй збирають на памперси і їжу. Будьте людьми”.

Коментарі вимкнені.