Чому в Тернополі досі немає консульства Литви

liethuania1

Рік тому в Тернопіль приїжджала делегація із Міністерства закордонних справ Литви щодо можливості відкриття Почесного консульства Литовської Республіки у нашому місті. Однак його досі так і не відкрили. Перебуваючи з робочою поїздкою у Вільнюсі, журналіст “Погляду” спробувала з’ясувати стан справ.

– Основна проблема полягає у пошуку почесного консула, поки що ця вакансія вільна, – пояснила керівник департаменту Східної Європи Міністерства закордонних справ Литви Аста Андріяускнєнє. – Вважаю, через деякий час це питання буде вирішено. Зараз в Україні працює десять Почесних консульств Литовської Республіки, зокрема в Одесі, Білій Церкві, Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Харкові, Дніпрі, Житомирі.

Міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідас Керушаускас
Міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідас Керушаускас.

Литовці є надійними друзями для України в багатьох сферах, які вірять в наше європейське майбутнє. Як доказ наведемо цифри, озвучені нещодавно міністром Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідасом Керушаускасом: за 8 місяців 2016 року Посольством Литовської республіки відкрито 62 тисячі шенгенських віз для українців, торік було 80 тисяч. Литовці другі після поляків, хто найчастіше видають візи українцям.

Ірина Юрко.

Тернопіль – Вільнюс.

Коментарі вимкнені.