Почаївська Лавра вимагає землю у міської ради

2 жовтня 2017 року на сесії Почаївської міської ради розглядалося питання передачі трьох земельних ділянок, що розташовані в межах міста Почаєва, за мурами Лаври, загальною площею бл. 2.5 га – у постійне користування юридичній релігійній організації “Почаївська Свято-Успенська Лавра”, що відносить себе до УПЦ МП.

Це було вже четверте звернення монахів до Почаївської міської ради з проханням передати ці три ділянки. Перший розгляд відбулося ще 14 травня 2015 року, на сесії ще попередньої каденції – 6го скликання ради.

Перед першим зверненням Почаївської Лаври до Почаївської міської ради, 8 травня 2015го року у День пам’яті та примирення, відбулося урочисте засідання Верховної Ради, куди прибули багато гостей, зокрема церковних представників та іноземних делегацій. Під час зачитування президентом імен українських військовослужбовців, які удостоїлися високої честі – звання Героя України (10 з них посмертно), всі присутні гості вітали озвучення цих імен стоячи. Всі, окрім трьох представників УПЦ МП на чолі з головою – Онуфрієм.
Саме тому під час розгляду звернення монахів до міського влади, депутати ще попереднього скликання вирішили відкласти розгляд питання “до закінчення бойових дій на сході України”

Однак Почаївська Лавра продовжувала звертатися й надалі. Під час розгляду всіх наступних звернень питання або не ухвалювалося, або переносилося.

Згодом Почаївська Лавра подала до суду на Почаївську міську раду. Суд першої інстанції, що відбувся у Тернополі позов відхилив. Та російські церковники не звикли програвати і подали апеляцію до Львівський Апеляційний Адміністративний Суд, де на останньому засіданні головуюча суддя Матковська, за участю суддів Затолочного та Костіва ухвалила позов частково, скасувала всі попередні рішення Почаївської міської ради і зобов’язала раду знову розглянути рішення про передачу у постійне користування Лаврі цих трьох ділянок.

В листопаді знову відбудеться сесія Почаївської міської ради. Більш ніж впевнений, що УПЦ МП знову приведе своїх відданих прихожан, аби ті змусили депутатів прийняти “правильне” рішення.

Націоналістична та патріотична спільнота нашого міста й області, небайдужі громадяни всієї України не дозволять віддати представникам держави-агресора почаївську землю. Бо поки на сході держави гинуть найкращі сини України, в окопах мерзнуть та утримують оборону армія з добровольцями, а донбаську землю окроплюють українською кров’ю тут, на заході держави, ми зобов’язані відстояти своє і дати відсіч всім зазіханням.

Публічно закликаю керівництво Почаївської міської ради утриматися від розгляду цього питання на сесії допоки йде війна і об’єднується Українська Помісна Церква. Чергове протистояння знову буде використано російською пропагандою, а Почаїв знову стане “оплотом Кремля” на західній Україні.

Депутат Почаївської міської ради
Тарас Паляниця

Коментарі вимкнені.