Біда Тернопілля – найгірші керівники, тому область може залишитись без чемпіонів

Олена ПідгрушнаПід Тернополем під загрозою знищення перебуває біатлонна база, де відточувала майстерність цьогорічна чемпіонка світу Олена Підгрушна. Землю, на якій розташований тренувальний центр роздали. У той час керівництво області залякує атлетів незаконністю існування спортивних об’єктів з 30-річною історією. А власники – ФСТ “Колос”- у цинічний спосіб потакують владі. Спортивні чиновники та представники Національного олімпійського комітету теж не поспішають ставати на сторону біатлоністів.

Біда Тернопілля – найгірші керівники!

Біда України у тотальній відсутності справді патріотично налаштованих та професійних керівників. Про це можна довго писати і говорити. Але, напевне, найгірші зі всіх керівників збираються у Тернопільській області. Вони не хочуть і не вміють домовлятися між собою. У них несподівано взимку випадає сніг, а влітку спекотна погода, або падає дощ. Сюди закидають на найвищі керівні посади “зайд”, які жодного разу не показали хоч якусь любов до цього галицького краю. І це з будь-якої сторони – як від більшості, так і від теперішньої опозиції.

То ж зрозуміло – якщо найвищі чини поводять себе так, то і вся нижня вертикаль показує таку роботу. У них вже немає гордості за свій край. От на прикладі останніх подій, можна судити про це. Добре відому навчально-тренувальну базу біатлоністів у селі Підгороднє Тернопільського району недолугі чиновники поставили на грані зникнення.

Ще у жовтні минулого року голова Тернопільської районної державної адміністрації Віктор Щепановський підписав розпорядження про виділення 15 земельних ділянок у згаданому населеному пункті. І саме в межах лиже-ролерної біатлонної траси. Все це зробилося без громадського обговорення і узгодження зі спортсменами. З приходом весни ситуація стала явною. Нові власники землі почали ділити територію разом з геодезистами на очах у всіх.

Спочатку у ситуацію втрутився президент Тернопільської обласної федерації біатлону, екс-голова облради, а тепер нардеп Олексій Кайда. Він відправив відповідний запит на ім’я голови ОДА Валентина Хоптяна. Народному обранцю підтвердили факт роздачі ділянок в межах бази і підтвердили правомірність дій Щепановського. Крім того, у відповіді, підписаній заступником голови ОДА Юрієм Желіховським, ще й чітко вказано, що сама траса перебуває на напівзаконних правах. Причому не узаконеними є як траса, так і діюче стрільбище.

Власник “Колос” мовчить

Для початку потрібно проінформувати хто ж насправді є балансоутримувачем біатлонної бази у Підгородньому. Це обласна рада ФСТ “Колос”. Ще жодних офіційних повідомлень від цієї структури не було. Його керівник Георгій Гунтік десь пробує ходити на наради, але особливої принципової позиції від нього ніхто не чув. За багато років свого керівництва він не спромігся попробувати подати документи на узаконення всіх об’єктів біатлонної бази.

“Як тільки я став президентом обласної федерації, одразу поцікавився в Георгія Гунтіка про наявність документації на базу, – зазначає Олексій Кайда. – Він запевнив мене в їх наявності. Стверджує це і зараз. Тепер це справа прокуратури перевірити їх достовірність”.

Підтверджує ці слова і голова Тернопільської РДА Віктор Щепановський.

“До мене жодного разу з “Колосу” не зверталися щодо можливості узаконення прав на користування базою. Вже тільки на останній нараді в районній адміністрації почув, що Гунтік планує розширення траси і збільшення кількості установок на стрільбищі. Але це тільки тепер. Раніше щодо цих територій зверталися тільки люди, які мали там городи. Вони і до Президента писали, і в Кабінет міністрів. Люди вимагали реалізації своїх законних прав на виділення землі до 0,12 га”, – додає Щепановський.

Першим вдарив на сполох плавець Волинець

Перший, хто помітив геодезистів на базі в Підгородньому, був відомий на Тернопіллі плавець, учасник двох Олімпіад Олександр Волинець. Він у той час перебував на трасі.

“Найперше Саша передзвонив мені, – розповіла чемпіонка світу-2013 Олена Підгрушна. – Ми з Олексієм Кайдою якраз у той час перебували у Тернополі і виїхали на місце. По дорозі мені вже передзвонили майже всі наші біатлоністи, які оборювали події”.

Олексій Кайда вбачає у появі на території бази землемірів намагання недобросовісних керівників у терміновому порядку зробити свою “чорну” справу.

“У мене складається таке враження, що після моїх звернень у правоохоронні та державні органи, “дерибан” землі тільки пришвидшився. Ніби хтось дав вказівку швидше працювати, бо народний депутат взявся за цю справу. З минулого тижня вже на базі були геодезисти, які колики забили. І відстань від паркану тренувальної бази у деяких місцях складає всього 40-50 сантиметрів.

Ділянки роздані ніби під садівництво. Але всі ми розуміємо, що таке приміське Підгороднє. Само-собою, що картоплю ніхто садити не буде. Максимум дві яблуні для виду. І я прекрасно розумію, що там замішані серйозні люди. І ті, кому сьогодні видали ділянки, вже завтра продадуть їх. І з’являться потім ділки-забудівельники. На місці городів будуть шикарні вілли,” – заявив нардеп.

Будівництво “вілл” знищить біатлон взагалі?

“Коли уявила, що буде, коли поїдете важка техніка, зрозуміла, що база на грані закриття, – бідкається Олена Підгрушна. – А з часом можна буде поставити на біатлоні хрест в принципі. Це єдина працююча база в західному регіоні. І всі роблять все, щоб її закрити. Після чемпіонату світу мені зробили подарунок – за пів року я вже не буду мати де готуватися до Олімпійських ігор”.

На сьогодні справді є підозра того, що вже влітку почнуть завозити будматеріали прямо через трасу. Олексій Кайда нагадав історію, яка сталася минулого року у Чернігові. На тамтешню трасу на великій швидкості увірвався автомобіль місцевого “мажора” і збив член збірної України Ірину Варвинець. Перелом вибив її на цілий сезон.

Та повернімося до Тернополя… Оббудовувати спортивну базу там почали вже давно. Майже десяток років на відстані десь пів метра від траси існує деревообробний цех. Згаданий керівник місцевого “Колоса” Гунтік зробив рівно нічого, щоб цього виробництва там не було. Але під час процесу з вентиляції вилітає тирса. Мікрочастинки деревини постійно кружляють у повітрі. І цим дихають під час тренувань спортсмени. Єдиним, хто відверто висловив свій протест, був чемпіон Європи з біатлону Олександр Починок. Він тоді розпочав тиск на підприємця-селянина, аби той припинив свій бізнес у такій близькості від лиже-ролерної траси. Та тоді його починання не підтримав ніхто. Більше того, коли підприємець написав заяву у міліцію за нібито населення йому тілесних ушкоджень, Олександра не підтримали навіть колеги по збірній області. Деякі навпаки виступили проти Починка. Багато з них ще досі тренується у таких умовах…

Якщо не зараз, то ніколи

Олександр Починок чи не найбільше відстоює збереження біатлонної бази. Саме завдяки його батьку Ігорю Мирославовичу, у 1980 році почалося будівництво спортивного об’єкту. З часом він став потужним центром розвитку виду спорту. Звідси вийшли Тарас Дольний, Олена Зубрилова та Олена Підгрушна.

“Цікаво дізнатися чому мовчить НОК України і тим паче Тернопільське обласне відділення НОК України під час критичної ситуації навколо тренувальної бази з біатлону в с. Підгороднє? Зазначу, що в п’ятницю 26 квітня геодезисти провели розмітку ділянок в середині лиже-ролерної траси, а на деякі земельні ділянки вже є державні акти. Шкода, що все це робиться на фоні феноменального виступу біатлоністів на чемпіонаті світу, й зокрема – Олени Підгрушної! Це так відзначили комплект нагород чемпіонату світу-2013 керівники Тернопільської області! Закликаю НОК України, а зокрема Сергія Бубку, втрутитись і допомогти навести лад навколо біатлонного комплексу в с. Підгороднє так, як ця земля виростила і продовжує вирощувати чемпіонів різних рівнів зокрема Європи та світу, і є надія що й олімпійських”, – написав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Олександр Починок.

Він вважає, що зараз вирішується доля біатлонної бази. І тут потрібне втручання найвищих керівників держави і небайдужість громадськості.

Тернопіль може втратити Підгрушну

“Я допомагав біатлоністам як міг. Зробили ремонт бази, відновили трасу. Тепер на мене голова ОДА Хоптян говорить, що все не так робив. Чому трасу не розширив з двох з половиною до чотирьох метрів. Чому вікна всі не замінив на пластикові. Те що міг, те і допомагав. Я не бездонна бочка – і ті спонсори, яких я підтягнув, також.

От питання землі виникло цього року. Хоча Щепановський підписав документи ще у жовтні минулого року. І знову ж таки, можна поставити знак питання – а чи не заднім числом це він зробив? Чому всі голови райадміністрацій області подали копії розпоряджень про виділення землі з 2010 по 2013 рік, а от з Тернопільського району це не надійшло,” – розповів Олексій Кайда.

Депутат вже зустрічався з міністром спорту Равілем Сафіулліним. Після його звернення міністр зустрічався з одним із заступників голови Адміністрації Президента України. І після цього був дзвінок в обласну адміністрацію з президентського апарату. Хоптян обіцяв розібратися. І якраз після цього пришвидшилося забивання коликів.

“Я спрямував звернення до Прем’єр-міністра про відміну розпоряджень Щепановського, – додає Кайда. – Якщо в обласній адміністрації не можуть скасувати, то нехай їх скасують вищі органи. Крім того звернувся в прокуратуру. Там відповіли, що все виділили законно”.

До речі, Олексій Кайда та Олена Підгрушна скоро мають стати на весільний рушник. Та не обов’язково, що після таких дій нашої влади чемпіонка світу разом з чоловіком залишиться у Тернополі.

“Президент України говорить про підготовку до Олімпіади-2022. Але керівництво нашої області не звертає увагу на це. У Кременці занепадає санна траса та трампліни, а у нас знищують біатлонну базу.

Мені після чемпіонату світу знаєте що подарували? Значок, застарілий айпад, букетів квітів і… розгром бази. Хоптян дав минулорічний значок “Честь і слава Тернопільщини”. Минулого року видав указ, а зараз тільки подарував. А тепер виконуючий обов’язки голови обласної ради Сергій Тарашевський подарував найдешевший айпад, де навіть сім-карта не вставляється,” – розповіла Підгрушна.

У Харківській, Сумській та Львівській областях зараз активно розбудовується біатлонна інфраструктура. За кожну перемогу спортсменів преміюють.

“Реально в мене вже є запрошення у Львів і Харків, Суми. Будь-яка область мене забере з руками і ногами. І дадуть більше, ніж дали мені в Тернополі. Тут навіть конкретних обіцянок не було”, – додала Підгрушна.

P. S. Вже сьогодні тернопільськими сайтами почала ширитися інформація-лист від вдячних селян. Розсилають цей лист з анонімної пошти. У журналістських колах вона відома як “рупор облдержадміністрації”. Там виливають бруд на всіх, хто, на їхню думку, ображає виконавчу владу. У самому листі вихваляють Хоптяна ледь як рятувальника селян, які не мають куска хліба. І цей земельний наділ допоможе врятувати сім’ю від голоду. А Олену Підгрушну назвали “людиною, яка має відношення до біатлону і навіть колись тренувалася на базі”. Звичайно, що прізвище селянина не вказане. А лише написано – “пан Мирон”…

Обозреватель

Коментарі вимкнені.