1000 операцій на серці потрібно проводити щороку на Тернопільщині

serdtse

Близько 1000 операцій на серце потрібно проводити щороку на Тернопільщині. За умов відриття сучасного кардіоцентру це дозволило б проводити тут половину з них.

Про це повідомив під час прес-конференції генеральний  директор ДУ «Інститут серця МОЗ України», головний кардіолог Києва, професор Борис Тодуров.

«Навіть 500 операцій в рік, які б проводилися тут, в Тернополі,  – це гарний показник, він відповідає європейським. Це означає, що один кардіохірург мав би проводити 2 операції в день. Звичайно, частина пацієнтів лікуватиметься в других містах і за кордоном. Загалом, як свідчить статистика, в Україні стається протягом року 50 тисяч інфарктів і більше 100 тисяч інсультів. У 60% – причина смерті  серцево-судинні хвороби. Це вдвічі більше, ніж в європейських країнах. Кожного року близько 400 тисяч хворіє щороку на серцево-судинні захворювання, кожен сьомий вмирає від інфаркту, решта стають інвалідами», – наголосив Борис Тодуров.

Саме тому, на думку професора, профілактика та лікування серцево-судинних хвороб – не тільки медична, а й соціальна проблема.
«Це – питання національної безпеки. Ці проблеми треба вирішувати, незваючи на всі труднощі, які зараз маємо в державі. Наша спільна задача – знизити смертність та рівень інвалідизації. За нашими підрахунками, кожна гривня, вкладена у розвиток кардіохірургії, дозволяє зекономити 5», – підкреслив Борис Тодуров.

Коментарі вимкнені.