Болгарські фани вміють однаково гарно вболівати і грати футбол

Щороку тернополяни, що відвідують Львів в кінці червня, мають можливість повболівати та порозважатись на щорічному чемпіонаті з футболу серед фанатів з різних країн Європи. Це триденне дійство називається Єврофаном. І цього року він проводився вже всьоме.

Перший «Єврофан» відбувся 2007 року та зібрав три команди вболівальників з України та одну з Росії. Кожен наступний рік збирав все більше іноземних команд.

Врешті цього року за перемогу боролось 28 команд з 23 країн. Список учасників включає наступні аматорські фан-команди: Гамбург (Німеччина), Копенгаген (Данія), Мехелен (Бельгія), Зеніт, Локомотив (обидві — Росія), Динамо Бухарест (Румунія), Динамо Мінськ (Білорусь), Динамо Тбілісі (Грузія), Словацко (Чехія), Спартак Міява (Словаччина), Зімбру (Молдова), Карпати (Україна), а також фан-збірні таких країн: Італія, Голландія, Хорватія, Ірландія, Швеція, Словенія, Уельс, Північна Ірландія, Словаччина, Болгарія, Білорусь, Польща, Україна.

Ось чемпіонат закінчився. Підбивати підсумки – це справа людей інших професій. Ми ж хочемо подивитись на все це дійство дещо по-іншому.

Для того, щоб стати  волонтером, не треба було проходити кастинги, ані заповнювати збірки документттів. Потрібна була лише добра воля і бажання. З доброї волі ви дарували свій час та вміння, хоча й не отримували гривень чи євро. Але ж не все вимірюється в грошовому еквіваленті. Ви отримували стільки позитивних емоцій та потужної енергетики, що можна нею було освітити пів-Лондону.

Ігри відбувались три дні. Почесний трофей вперше в історії турніру виборола команда фанатів збірної Болгарії. Це був найдраматичніший фінал за всю історію проведення турнірів «Єврофан». Серія пенальті була тривалою інтригою і стала справжньою кульмінацією: тричі румуни мали шанс завершити гру влучним ударом з 11-ти метрів і тричі фортуна була на стороні болгар. Оскільки болгарам вдалось скористатись своїм шансом, тому й мають тепер титул Чемпіонів VII міжнародного футбольного фан-турніру «Єврофан-2013»!

День фіналу пройшов в напруженні. Воно було оправдано. Атмосфера непередавано розкішна. Протягом трьох днів всі веселились, не залежно від національності, віку чи статі.

Приймаюча сторона показала себе у повному світлі, швидше в позитивному, ніж навпаки. Хоча й були негативні моменти, але судять по загальному враженні. А для своїх і приїжджих враження ми справили те, що треба. Організатором фан-фестивалю є львівська громадська організація «Карпати». Метою турніру налагодження дружніх стосунків та закладення підвалин взаємоповаги серед європейських вболівальників. Матчі групової частини турніру відбувались на стадіонах «Сокіл», УФК та СКА.

Під час турніру відбувається благодійна акція «Фанати Європи – дітям». Делегації вболівальників привезли з собою іграшки та одяг дітям інтернатів міста та області. Найжертвенішою була команда Північної Ірландії.

Усі команди весело проводили час, по суті спали 2-3 години, так їм припало до душі нічне життя міста. Дуже хвалили наших дівчат і наше пиво. Прощальна  вечірка, що відбулась в одному з нічних клубів, зібрала усіх організаторів, волонтерів та учасників турніру.

Враховуючи, що кількість команд з кожним роком все більша, можна з впевненістю сказати, що згодом чемпіонат можна буде перейменувати на Світофан.

Якщо порівнювати життя без іноземців і з іноземцями, то різниця помітна суттєва. Ми відступаємо. Чого бракує українцям? Мова абсолютно не йде про інфраструктуру. Влади міст забагато неґрунтової уваги приділяють матеріальній стороні справи. Та і користі з тієї уваги геть немає. Це все надважливо, але є дещо, що є не менш суттєве. Отож, чого українці мають мало? Усмішок. Всього лише. А це ж так легко: розтягнути губи, оголити зуби. Спробуйте. Вам сподобається. І не лише Вам. Так ми станемо ще сонячнішою і ще кращою нацією.

Катерина Пронь

Коментарі вимкнені.