Діти з Тернопілля зустрілися з Патріархом Варфоломієм

Символічно, що саме в Міжнародний день добра, який відзначають 13 листопада, діти-учасники проекту «Книга добра» зустрілися з Вселенським Патріархом Варфоломієм і отримали благословення на добрі справи.

Понад тисячу кілометрів подолали 65 юних дипломатів зі всієї України заради благородної місії — особисто вручити Святійшому «Книгу добра». Це — діти із сімей учасників АТО, обдаровані хлопці та дівчата, а також переможці трьох етапів міжнародного соціального проекту «Книга добра», серед яких були й вихованці Великобірківського БТШ: Тетяна Миколаїшин, Аліна Дмитренко, Вікторія Кульматицька, Устим Маценько, Арсен Чудик. Їх супроводжувала методист закладу Ольга Дмитрівна Урманець.
«Сьогодні, у непростий для України час, місія українських дітлахів дуже потрібна, — наголосив Святійший Варфоломій і додав: — Нині найважливіше для України — мир і свобода. А ще — об’єднання».
Патріарх прийняв від дітей «Книгу добра», вишиту бісером ікону та зроблений вихованцями позашкільного закладу логотип проекту — зображення сонця і серця.
Під час вручення «Книги добра» юні українські дипломати висловили Святійшому Варфоломію щирі побажання й подивували українською піснею.
«Книга добра» тепер зберігатиметься в Стамбулі. До цього часу її вже отримала бібліотека Ватикану та книгозбірня імені Вернадського в Києві.
«Програма поїздки, яка тривала з 10 по 16 листопада, була дуже цікавою і насиченою, — розповідає методист комунального закладу Тернопільської райради «Великобірківський будинок творчості школяра» Ольга Дмитрівна Урманець. — Діти познайомились зі Стамбулом (Константинополем) — найбільшим містом Туреччини та Європи, п’ятим містом світу за кількістю населення, розташованим на березі Босфору і розміщеним на двох континентах. Побували в одному з найбільших океанаріумів світу, у парку мініатюр побачили копії всіх визначних пам’яток з різних регіонів Туреччини, побували в мечеті Роксолани, прогулялися на теплоході до островів Принців.
Крім того юні посланці миру і добра мали зустріч із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, Генеральним консулом України в м. Стамбулі Олександром Гаманом та безпосереднім видавцем «Книги добра», керівником Українського центру в Таллінні, уродженцем Великих Бірок Анатолієм Лютюком.
У Бухаресті, дякуючи Надзвичайному та Повноважному Послу України в Румунії Олександру Банькову, на дітей чекала цікава екскурсія до будівлі румунського парламенту.
За честь взяти участь у проекті щиро дякуємо команді фонду «Чисті серцем», працівникам посольств, усім причетним. Бажаємо подальших успіхів, наснаги, натхнення. Зі свого боку, нестимемо місію добра, будемо популяризувати принципи міжнародного соціального проекту «Книга добра» у нових ідеях.

Подільське слово

Коментарі вимкнені.