Фантастику звичайного світу в інфрачервоному діапазоні показує тернопільський фотограф Віталій Грех

Інфрачервоної зйомка в варінті Віталія Греха. Знято: Pentax K-r. Pentax 18-55mm DAL. ISO 160. 30 sec. f/11. IR720 filter. Colors correction ACDSee.

Фотограф, лікар Віталій Грех з Тернополя нещодавно розпочав робити знімки, зроблені за допомогою техніки інфрачервоної зйомки. Про це він розповів у соцмережах. 

“Давно хотів зайнятись інфрачервоною фотографією, – пише на своїй сторінці у Facebook Віталій Грех. — Це такий різновид зйомки, коли апарат реєструє спектр світла в інфрачервоному діапазоні, тобто все те, шо ми не бачимо і має довжину хвилі поза 700 нм. Зелень на таких знімках виходить біла, бо зелене листя найбільш відбиває ІЧ випромінювання, а вода і блакитне небо виходять – сіро-чорні, тому що найбільш пропускають і розсіюють його. Особливістю єтакож довгі витримки, завдяки чому можна добитись безлічі різноманітних художніх ефектів. Колись ІЧ фотографія була прерогативою плівкового формату, тепер це можливо і на цифрі. Хоча плівки, чутливі до ІЧ і досі продаються і мають попит, в тому числі кольорові як наприклад KODAK EIR (пошукайте в гуглі приклади зображень, вони вражають своєю психоделічністю)”.

 

Коментарі вимкнені.