Що засвідчила вступна кампанія у ТДМУ

З першого дня вступної кампанії, яка стартувала 12 липня, абітурієнти активно подавали заяви та документи для вступу на навчання в ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. Зареєструвавши свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО), вступники на 1 курс денної форми навчання на основі сертифікатів ЗНО подавали заяви в електронній формі, претенденти на ліцензійні місця для навчання на основі диплома молодшого спеціаліста, – особисто.

– Вступна кампанія була успішною, – розповів відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ, кандидат хімічних наук, доцент Григорій Загричук. – Приємно, що серед абітурієнтів – представники усіх областей України, а це свідчить про авторитет і зростаючу популярність ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського на всеукраїнському рівні.

Цьогоріч на лікарські спеціальності «Медицина» та «Стоматологія» могли вступити лише ті абітурієнти, які набрали як мінімум 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів – біології, хімії, математики або історії України. Таким чином, уже на етапі вступу майбутні медики мали довести власні здібності, високу мотивацію та спроможність стати високоосвіченим професіоналом. Мета нововведення – відібрати найкращих. І хоча про вимогу мінімального прохідного балу попередили заздалегідь, деякі абітурієнти, маючи менше 150 балів за результатами ЗНО з профільних дисциплін, все-таки надсилали заяви про вступ зі свого електронного кабінету. Після перевірки достовірності поданих даних приймальна комісія відмовила їм у реєстрації, бо такі умови прийому, затверджені МОН, зазначив Григорій Ярославович.

Сільський коефіцієнт цьогоріч нараховується випускникам, які здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл та які зареєстровані в селі не менше двох років до дня подачі заяви про вступ до вишу. Сканкопії документів, що підтверджують реєстрацію у селі (приміром, витяг з будинкової (домової) книги чи довідка з обласного відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Державної міграційної служби з інформацією з картки реєстрації місця проживання одного з батьків) вступники завантажували в електронний кабінет. Хто з тих чи інших причин не міг створити свій електронний кабінет, бо, приміром, не мав доступу до комп’ютера та інтернету, звертався до консультаційного центру допомоги абітурієнтам ТДМУ, де надали необхідну допомогу в реєстрації електронних кабінетів і подачі документів для вступу.

– Традиційно лідером за кількістю поданих заяв є медичний факультет, – розповів відповідальний секретар приймальної комісії. – Заяв для вступу на навчання на медичному факультеті надійшло понад 2100. На другому місці – фармацевтичний факультет: майже 1100 заяв на денну форму та понад 250 заяв на заочну. На третьому – стоматологічний. Кількість заяв, поданих вступниками на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія» теж перевищує торішній показник, що свідчить про її зростаючу популярність.

Як відомо, з нового навчального року ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського першим в Україні розпочне готувати парамедиків – фахівців, які самостійно або під керівництвом лікаря надаватимуть широкий спектр рятувальних медичних послуг на дошпитальному етапі й своєчасно транспортуватимуть постраждалого до лікарні.

– Надійшло 214 заяв на цю спеціальність при ліцензійному обсязі 50 місць: 25 місць державного замовлення та 25 контрактної форми навчання. Не набагато поступається за кількістю поданих заяв навчально-науковий інститут медсестринства ТДМУ. П’ятеро осіб здобуватимуть освіту медсестри за рахунок бюджетних коштів, – розповів Григорій Ярославович. – Для ще однієї категорії вступників, які, маючи диплом молодого спеціаліста чи бакалавра, прагнуть стати студентами ТДМУ, щоб здобути вищий освітній рівень, медичний факультет, традиційно, теж поза конкуренцією. На 2 курс за так званим нормативним або скороченим терміном навчання заяви подали 219 осіб (кількість ліцензійних місць на навчання – 60). Стоматологічний факультет: 48 заяв за наявності 39 місць. На денну форму навчання на фармацевтичному факультеті подано 18 заяв за наявності 13 місць. Для прийому зі скороченим терміном навчання на фармацію подано 280 заяв (кількість місць – 120).

Від вступників на 2 курс зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» для здобуття освітнього рівня «бакалавр» надійшло 33 заяви, для здобуття освітнього рівня «магістр» – 8 заяв. Кількість заяв (знову ж таки) переважає кількість ліцензійних місць на навчання.

7 липня завершився прийом документів на заочну (дистанційну) форму навчання для абітурієнтів фармацевтичного факультету та навчально-наукового інституту медсестринства як структурного підрозділу ТДМУ. Абітурієнти, які вступали на основі сертифікатів ЗНО, електронні заяви подали до 18 години 26 липня.

З впровадженням нових правил випускники не подають документи особисто в паперовому вигляді, тому черг під дверима приймальної комісії не було.

– Ажіотаж спостерігався лише в перший день вступної кампанії – 12 липня, – зазначила заступник відповідального секретаря приймальної комісії, доцент кафедри клінічної імунології Юлія Данилевич. – Тоді приймальна комісія прийняла 120 заяв від абітурієнтів з дипломами молодшого спеціаліста, які зобов’язані особисто подати документи в паперовому вигляді.

1 серпня оприлюднено рейтинговий список вступників, які вступали на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням. Абітурієнти, які побачили себе в списках рекомендованих до зарахування на бюджетну форму навчання, до 18 години 6 серпня подали оригінали всіх необхідних документів. У контрактників оригінали документів приймають до 17 серпня, але більшість поквапилася подати їх вже на початку місяця.

– Цілком задоволена ходом цьогорічної вступної кампанії, – поділилася враженнями абітурієнтка Тетяна. – Електронний вступ – це дуже зручно. Заяву я подала в режимі он-лайн з домашнього комп’ютера, система ЄДЕБО, за допомогою якої приймали документи, працювала без збоїв. Робота приймальної комісії ТДМУ зорганізована дуже добре. Цьогоріч я закінчила Підгаєцький медичний коледж і хочу продовжити навчання в ТДМУ, щоб стати фахівцем високої кваліфікації.

Абітурієнтка Уляна розповіла, що закінчила Хмельницький базовий медичний коледж.

– Мрію здобути освітній рівень магістра фармації, тому подала документи на заочну форму навчання на фармацевтичному факультеті ТДМУ. Дуже сподобалася чітка організація роботи приймальної комісії.

Тим часом вступна кампанія не закінчується. Зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання триватиме до 30 вересня.

Лідія ХМІЛЯР,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)

Видання ТДМУ “Медична академія”

Коментарі вимкнені.