Грип з Тернополя відступає

Вірус грипу від Тернопільщини відступає. Такого висновку дійшли санепідеміологи, які щотижня моніторять кількість хворих. Як повідомив головний державний санітарний лікар області, починаючи з квітня захворювання почали фіксувати рідше, пише ІНТБ.

Степан Дністрян: «Якщо за березень місяць щотижня відбувався ріст захворюваності від 10% до 25%, то за останні 2 тижні квітня ми маємо зниження. І за останній тиждень маємо зниження захворюваності на 25%».

Останні 2 роки в областю гуляв грип типу А. Тільки спочатку це був пандемічний, а потім – ослаблений його вид. Це забезпечило людям певний імунітет до цього типу грипу, вважають у санстанції. Чималу роль у зменшенні кількості хворих відіграло і щеплення. Після епідемії у 2009 році багато мешканців провакцинувалися від грипу А. Після того спалаху на території області не реєстрували.

Степан Дністрян: «За останні 2 роки в Тернополі не реєструвався спалах грипу. Це, скоріше всього, наслідок того, що люди зрозуміли, що грип є все ж таки дуже серйозне захворювання. Коли в області реєструвався пандемічний грип, всі зробили дуже серйозні висновки з цього. І за останні 2 роки проти грипу щеплено більше 30 тисяч людей. Такого область не знала ще з часу її існування».

Небезпеку грипу зрозуміли і керівники освітніх закладів краю, впевнені в санстанції. Тепер при найменших проявах хвороби на карантин закривають класи, а то й цілі навчальні установи. Таким чином не даючи грипу поширитися.

Коментарі вимкнені.