Канада дала 25 тисяч доларів лікарні у Збаражі на лікувальне обладнання

Канадський Фонд «Дітям Чорнобиля» багато років співпрацює з медичними закладами України щодо закупівлі та постачання медичного обладнання та матеріалів.

У березні 2011 року Фонд запропонував медичним закладам розробити і сформулювати проект, втілення якого зможе істотно вплинути на покращення здоров’я пацієнтів. Проект складається із закупівлі медичного обладнання та розробки плану роботи на цьому обладнанні.

Рада директорів КФДЧ запевнила, що пропозиції медичних закладів, які буде визнано найбільш передовими і результативними, одержать грант в сумі 25-30 тис. доларів на закупівлю обладнання для реалізації проекту.

Як розповів районний кардіолог Ярослав Якимець, Збаразька ЦРКЛ вирішила розробити проект щодо попередження інфаркту міокарда, мета якого − рання діагностика і лікування серцево-судинних захворювань. Для його реалізації необхідне таке обладнання. Ехокардіограф, ЕКГ−апарат, велоергометр, холтер ЕКГ, холтер АТ (прилад для вимірювання тиску).

Збаразькі медики виконали всі умови проекту, у встановлений термін подали свої пропозиції.

І ось у серпні надійшло повідомлення від Ради директорів Канадського Фонду Дітям Чорнобиля, що Збаразька ЦРКЛ одержала грант у сумі 25 тис.доларів і Фонд закупить медичне обладнання на цю суму. На сьогодні обладнання закуплене і на ньому уже працюють фахівці Збаразької ЦРКЛ.

Ярослав Якимець ознайомив нас із основними тезами програми для виявлення факторів ризику при серцево-судинних захворюваннях і запровадження превентивних заходів серед дорослого населення після 40 років.

У загальній структурі смертності питома вага серцево-судинних захворювань становить 63,6%. Щорічно в Україні помирає близько 500 тисяч осіб, пише “Народне слово“.

Коментарі вимкнені.