Народний депутат про те, як українці тепер офіційно рятуватимуть життя іншим

Законопроект про трансплантацію, який розглядали у Верховній Раді, викликав чимало дискусій. Зокрема українці хвилювалися, чи не почнуть продавати органи як товар.

Народний депутат Роман Заставний зізнався, йому болісно, що частина суспільства провокує такі розмови. І у змінах, які приймають на користь людей, вишукують якесь зерно, щоб нагнітати ситуацію.

«В українських лікарів неодноразово вимагали рятувати людей, але не давали їм інструментарію, яким це робити. Ми витрачали величезну кількість грошей, і бюджетних теж, щоб наші громадяни їхали закордон і робили там такі операції за захмарні суми», – розповідає Роман Заставний. «Це не справедливо щодо українських лікарів, які вміють це робити. Відповідно багато наших медиків їдуть закордон, де проводять такі операції».

Водночас народний депутат вважає, що це тест не тільки для хворих, а й здорових українців – наскільки вони будуть готові, отримавши цей закон, жертвувати, бути гуманними.

Роман Заставний із приємністю відмітив, що навколо цього багатостраждального закону Верховна Рада об’єдналася і проголосувала за. Політик запевнив, що готовий бути донором для трансплантації у випадку аварії чи іншої надзвичайної ситуації, якщо його органи допоможуть врятувати життя іншої людини.

Коментарі вимкнені.