Кількість загрозливих лисиць на Тернопільщині вдвічі перевищує норму

Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області проконтролювало дотриманням вимог природоохоронного законодавства у період обліку мисливських тварин. Під час облікових заходів Держуправління попередньо погодило пропозиції щодо лімітів на використання окремих видів тварин двадцяти трьом користувачам мисливських угідь на території краю, – повідомили в міністерстві екології та природніх ресурсів.

Загалом, отримана інформація стосовно чисельності основних видів мисливських тварин засвідчує, що в області спостерігається поступове збільшення чисельності дикої свині та козулі.  Обумовлене це як збільшенням кормової бази, так і впровадженням низки біотехнічних та природоохоронних заходів.

Натомість, встановлено тривожний факт зменшення більш як на десять відсотків популяції зайця-русака. Обставини, що призвели до цього екологами встановлені і детально аналізуються. Одна з причин – запровадження сільгоспвиробниками навесні широкозахватних землеобробних та посівних агрегатів, від яких гине значна кількість молодняка. Виявлено також, що кількість поголів’я лисиці, яка є загрозою для популяції зайців, вдвічі перевищує екологічно обґрунтовану норму.

Коментарі вимкнені.