Коли «чорнобильців» Чорткова почують?

«Ми обрали «слуг народу», а тепер «слуги» «господарів» до хати не пускають…»
Сімнадцятого листопада під стінами відділення Пенсійного фонду України в Чортківському районі зібралися люди, обурені  тим, що не отримують надбавки до пенсій,  присуджених у судовому порядку. Та міліціонери, що стояли  на вході, не впустили пенсіонерів у приміщення. Почалася шарпанина, під час якої, за словами пенсіонерів, їм викручували руки, відривали гудзики. Вони ж вимагали, аби до них вийшов начальник відділу Пенсійного фонду Богдан Ситник. Врешті-решт пан Ситник вийшов, та не задовільнив вимоги пенсіонерів.
– Під час мітингу представники правоохоронних органів розбили скло у приміщенні відділення Пенсійного фонду Чорткова. А хто платитиме за нього? Пенсіонери спільними зусиллями зібрали гроші, аби вставити нове скло, – розповідає одна жіночка.
Наступного дня, у п’ятницю вісімнадцятого листопада чотирнадцять осіб із Чорткова разом із «афганцями» прибули на мітинг під стінами Головного управління Пенсійного фонду Тернопільської області.  Також там перебували представники різних районів Тернопільщини: Бучач, Борщів, Заліщики тощо. Спочатку до мітингувальників ніхто не виходив. Згодом до невдоволених людей вийшла начальник Пенсійного фонду Тернополя Лариса Хома. За словами пенсіонерів, пані Хома не дала їм жодної відповіді на поставлені запитання.
– Ми поставили їй чітке запитання: «Чому із першого серпня у Чортківському районі не були виплачені доплати до пенсій згідно рішень судів?», – розповідають учасники мітингу у Тернополі. – Вона говорила про зовсім інші речі,  уникаючи запитання, яке ми стивили тричі. У нас відбувся не діалог, а розмова сліпого і глухого.
Після такої розмови «афганці» та «чорнобильці» попросилли пані Хому піднятися у кабінет та написати завяву «за власним бажанням», оскільки вона не орієнтується у свой сфері діяльності.  Звісно, вимога не була виконана.

«Не будьте населенням, ставайте громадянами!»
Такий заклик звучав на мітингу, у середу двадцять третього листопада, коли «чорнобильці» вкотре зібралися під стінами приміщення Чортківської районної державної адміністрації та районної ради.
– Ми хочемо, щоб усе було згідно закону. Організовуємо мирні мітинги, а не «ідемо» на владу з вилами та лопатами. Але нас ніхто не хоче чути. Нам скажуть, що мітингами ми створюємо хаос у суспільстві.  Якби влада на чинила над нами беззаконня, то й ми б не виходили на мітинги. Подумайте, як сприйматиме Україну Європа, коли усі невдоволені пенсіонери відправлять у Європейський суд із захисту прав людини мільйони судових справ? – йшлося на мітингу.

Міліція ходить по квартирах?
Чортковом  поширюються чутки, нібито вечорами до квартир мешканців міста, зокрема пенсіонерів, приходять представники міліції, які змушують писати пояснення стосовно участі у мітингах.
Але, як заявляють самі пенсіонери, вони не знають жодної людини, яка б їм особисто поскаржилася чи написала заяву, про те, що до  неї приходили представники правоохоронних органів. Інші ж заявляють, що люди просто залякані, бояться сказати зайве, адже «нема диму без вогню».
За словами представників ініціативної групи пенсіонерів, вони написали заяву до начальника Чортківського райвідділу міліції із проханням надати інформацію про те, чи ходять міліціонери по квартирах.  Якщо так  – то згідно яких правових норм? Начальник міліції передав заяву до прокурора району, але той відправив її назад.  Тож представники ініціативної групи рекомендують не впускати до квартири нежданих гостей без пред’явлення посвідчення та не підписувати невідомих документів.

Відповідь Пенсійного фонду
На мітингу пенсіонери зачитали відповідь, що надійшла від Київського Пенсійного фонду, де, зокрема, зазначалося таке: «… Таким чиному судові рішення, що набрали законної сили виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов’язань…». Пенсіонери не розуміють: виплачуються пенсії, чи ні? Адже вони їх не отримують.  Дехто з учасників мітингу припустили, що це робиться для того, аби «забити клина» між людьми.

Далі буде?..
Учасники мітингу пенсіонерів-«чорнобильців» повідомили, що у вівторок, двадцять девятого  листопада, у Києві знову відбудеться мирна акція протесту під стінами Верховної Ради України. Пропонують зголошуватися усіх бажаючих, водночас припускаючи, що мітинг може не відбутися, бо «у Києві прийнято рішення заборонити будь-які акції під стінами ВР». А наступного місяця, у п’ятницю,  другого грудня, відбуватиметься сесія Чортківської Районної Ради, на якій буде розглядатися «питання чорнобильців». Пенсіонери  запропонували адміністрації винести колонки на вулицю, щоб усі охочі могли послухати сесію, яка розпочнеться о 10 годині ранку.

Ольга БОЙЧУК

-1 thoughts on “Коли «чорнобильців» Чорткова почують?

  • 15:40 | 27.11.2011 о 15:40
    Permalink

    Коли був Чижмарь при владі, такого бєспрдєла не було..стойко плечима пожимав..сухий ржав..і обіцяв..що все буде..цимбалюк ніколи обіцянок не виконував…

Коментарі вимкнені.