Мистецьке еко-поселення «острів Обирок» святкує день народження

З 25 по 27 листопада, за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, відбудеться фестиваль «Острів Обирок», присвячений четвертій річниці хутора нового зразка.

Ці люди промандрували через усю Євразію і обидві Америки, щоб побудувати ідеальну країну у себе вдома. Вони підняли з руїн три хутори під Батурином – а тепер святкують. Із ними фестивалять «Звучі Дочі», Михайло Іллєнко та творча молодь з усього світу.

Програма фестивалю це ніби «День відкритих дверей», що відчиняються перед гостями відкриваючи загальну картину сьогоднішнього Обирку – острову свободи та любові.
У чудернацькому кінотеатрі, перебудованого зі старої кошари, і тепер зветься Кіносарай, відбудуться покази українських фільмів (допрем’єрний показ національного фільму «Той що пройшов крізь вогонь» за участю режисера Михайла Іллєнка). У старому клубі, що понад тридцять років стояв закинутим виступатимуть українські та зарубіжні фольклорні колективи («Звучі Дочі», «Фолькнери»). Також, в рамках фестивалю буде організована дискусія з митцями та екологами США, Росії, Білорусі, та країн Євросоюзу стосовно потенціалу розвитку хуторів.

Префікс «мистецький» є історично значущим для Обирку, бо засновниками поселення є творчі люди, які протягом багатьох років мандрували по всьому світі показуючи вуличні вистави та встановлюючи українські табурети на берегах океанів. У 2007 році учасники проекту заснували поселення «острів Обирок» на території хуторів Прохори, Каціри та Королі, Бахмачського району, Чернігівської області.

«На сьогоднішній день на «острові Обирок» мешкає близько десятка молодих сімей з дітками. Вони підтримують та розповсюджують серед місцевого населення здоровий спосіб життя. – розповідає засновник поселення Леонід Кантер. – Харчуються екологічно чистими продуктами, що виростили на своїх городах. Готують традиційні українські страви. Організували дитячу школу-садочок. Вивчають та розвивають місцеву культуру , традиції, пісні.»

«Дуже добре, що держава відчула потребу такої зустрічі і допомогла з її організацією. Тепер ми маємо можливість донести цей приклад до всіх українців.
Мистецькі хутори це нові джерела розвитку культури, мистецтва, традицій та обрядів. Це можливість формувати і виховувати серед молодих сімей та молоді прагнення вести здоровий спосіб життя, любов та патріотизм до своєї землі, свого народу.» – коментує Леонід Кантер

Слава поселення «острів Обирок» вже сягнула закордоння України. До поселення постійно приїздять гості з усіх кінців світу. Вони живо цікавляться Україною та її народом.

Коментарі вимкнені.