Продаж алкоголю і сигарет у кіосках заборонять по всій країні, зокрема і в Тернополі

Депутати вирішили забороною цигарок та алкоголю в кіосках подолати підлітковий алкоголізм і виростити здорове покоління.

Заборона продажу алкоголю та тютюну в кіосках столиці є першим кроком у питанні припинення продажу алкоголю і тютюну по всій країні в кіосках. Про це заявив голова “Молодих регіонів”, народний депутат України Андрій Пінчук.

Як відомо, відповідне рішення було прийнято 23 грудня 2010 Київрадою з метою зменшення вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Києві.

“Мною недавно був внесений на розгляд Верховної ради законопроект щодо повної заборони продажу алкоголю і тютюну в МАФах, і я переконаний, що сьогоднішнє рішення Київської міської ради є абсолютно вірним і ми будемо все робити для того, щоб відповідні рішення приймалися та іншими органами місцевого самоврядування в Україні”, – заявив Андрій Пінчук.

Українські підлітки споживають більше алкоголю і тютюну, ніж їхні однолітки в усіх інших країнах світу. 60% школярів не здатні виконати загальноєвропейські тести з фізкультури. 30% хлопчиків і 18 відсотків дівчат починають палити у віці 11-12 років.

Зокрема, результати анкетування 546 учнів навчальних закладів Тернополя та Тернопільського району представили ще восени  на прес-конференції у приміщенні Тернопільського благодійного фонду “Карітас”.  Згідно з даними дослідження, організатори вважають, що в Україні приблизно 5 мільйонів людей мають різного роду алкогольну залежність.

33% тернопільських школярів відповіли, що вперше спробували алкоголь у сім’ї, 50% опитаних зазначили, що вперше спробували алкоголь у віці 12-17 років для покращення настрою, щоби “бути, як усі” та забути про проблеми. Понад 75% – вперше вживали алкоголь у вигляді пива, вина та шампанського.

“Така статистика змушує ствердити, що приблизно 40% школярів є залежними від алкоголю”, – зазначив отець Андрій. Науковець підкреслив, що “у юному віці алкоголізм розвивається швидше, ніж у дорослому, а вживання алкоголю у вигляді легких алкогольних напоїв усуває відчуття небезпеки”. “Найгірше те, що сьогодні суспільство поглинуте алкогольною ментальність та позитивним ставленням до його вживання, молодь не може уявити відпочинку та дозвілля без алкоголю”.

“Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме зменшенню кількості хвороб пов’язаних з вживанням алкогольних напоїв і кримінальних злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, а отже – збільшені тривалості та поліпшення якості життя населення України”, – підсумував Андрій Пінчук.

Поживемо, побачимо…

-1 thoughts on “Продаж алкоголю і сигарет у кіосках заборонять по всій країні, зокрема і в Тернополі

  • 12:50 | 28.12.2010 о 12:50
    Permalink

    Заброна продажу в МАФах проблему не вирішить. Ну знайдуть магазин де продається і там куплять. Якщо вирішувати проблему то вирішувати її комплекстно а не пооднокими заборонами. А молодий регіонець скріш лобіює інтереси великих супермаркетів.

Коментарі вимкнені.