Роман Заставний втратив багато часу і так і не спорудив міні-ГЕС

– Я шкодую, що швидше цим не зайнявся і втратив багато часу, – каже екс-мер Тернополя Роман Заставний про свою ідею спорудження міні-ГЕС на дамбі Ставу. – Цей проект дуже важкий у реалізації

 Нагадаємо, спорудити міні-ГЕС у Тернополі – передвиборча обіцянка пана Заставного. Така установка мала прикрашати парк “Топільче”. Але проекту чоловік не втілив, хоча мав, як сам каже, багато напрацювань. Усе змінилося після того, як він програв вибори на посаду мера, – пише “20 хвилин

Мер готовий піти назустріч

Через кілька місяців після цього Роман Заставний говорив, що вже не планує працювати над втіленням проекту міні-ГЕС.

– Я зробив проектні пропозиції. Навіть планував подати проект на конкурс ідей для розвитку міста. Але не робитиму цього, – говорив він. – Я не вірю, що цю ідею за нинішньої влади можна буде реалізувати. Буду дивитися на це не як політик, а як бізнесмен.

Мовляв, якщо бізнесмен не вірить, що ідея буде реалізована, немає чого витрачати сили.

– Мені прикро, але так є, – каже пан Заставний. – До речі, я готовий виступити спонсором цього проекту, якщо будуть посередники. Тобто ті, хто візьме моніторинг над цією ситуацією. Це може бути навіть ваша газета. У такому випадку вірю, що ідея може мати втілення.

Міський голова Сергій Надал каже, що він – не проти втілення ідеї свого попередника.

– У нас є домовленість із техінуверситетом, – каже він. – Його науковці мають певні розробки. Але наразі про спорудження міні-ГЕС ще рано говорити. Хоча якщо знайдуться підприємці, готові вкласти у це кошти, ми підемо назустріч. До речі, тут є ще один нюанс — дамба є підпірною стіною і треба так споруджувати міні-ГЕС, щоб не зруйнувати ту стіну.

Мало бути кафе і підігрів лавочок

Міні-ГЕС Роман Заставний планував звести на місці декоративного водяного млина у парку “Топільче”. Про це писала “RIA плюс” за № 26 від 30.06.2010 р. Міні-ГЕС мала давати 5 кВт електроенергії. Цього вистачило б, аби освітити уночі весь гідропарк. Роботи колишній мер планував провести власним коштом. Він стверджував, що, поки всі фахівці дійшли спільної думки, між ними було дуже багато дискусій.

– Я вже себе також вважаю фахівцем у цій галузі, – говорив він – Життя змусило…

Фахівці, за його словами, вже виготовили передпроектну документацію електростанції.

– Електростанцію помістять у рів. Її основа займе площу 6 на 6 метрів. Верхня частина буде значно більшою – 12 на 12 метрів, – пояснював Роман Заставний. – На тому майданчику буде літнє кафе для дітей. Також це місце приваблюватиме туристів. Потужність ГЕС дозволить освітлювати весь парк. Електрики вистачить на 200 ламп.

 

Аби електроенергія даремно не пропадала, вдень для неї також мали знайти “роботу”.

– Влітку можна було б проводити кондиціонування території парку, – заявляв посадовець. – А взимку – підігрівати лавочки, щоб на них у холод можна було посидіти з комфортом.

 

 

Коментарі вимкнені.