У Тернополі не буде «мертвих» ліфтів

З проблемами ліфтів більшість з нас стикалася не раз. І багато кому знайома така картинка: кабінка ліфта швидше нагадує тюремну камеру, світло ледь мерехтить або його зовсім немає, стіни обписані, кнопки виклику поплавлені, а запах…

 

– Це вказує на рівень нашої культури, – коментує директор ДП 1 КП «Тернопільміськліфт» Петро Майкович. – Але це не єдина проблема. Враховуючи технічний стан ліфтів та обмеженість коштів для їх капітального ремонту, водночас провести заміну або модернізацію тих, що відслужили вже 25 років, просто неможливо. Наразі таких у місті майже 40 відсотків від загальної кількості. Однак зважаючи на те, що останнім часом мешканці багатоповерхівок понаводили порядок у своїх під’їздах і встановили на вхідних дверях кодові замки, з’явилася нагода облагородити і кабіни ліфтів у цих будинках.

Серед 240 ліфтів, які знаходяться на обслуговуванні підприємства, вибрали ті, які перебувають у робочому стані, але кабіни яких дуже пошкоджені, (зокрема, ліфти у будинку на вулиці Оболоні, 19, які мають просто «катастрофічний» вигляд).

Керівник ліфтового господарства звернувся з відповідними пропозиціями до міського голови, який одразу підтримав ініціативу, спрямовану на створення комфортних умов для мешканців будинків, у тому числі і в ліфтах. Було, приміром, запропоновано замінити щити ліфтів на ДСП, оскільки металеві обходяться дуже дорого – 6-8 тисяч гривень, а вартість ДСП становить лише 800 гривень. Наразі в місті із 761 ліфта 94 потребують капітального ремонту. А це означає, що потрібно замінити всі плити ДСП, якими обшита кабіна, а також обрамлення при вході в купе-кабіну, яке раніше було алюмінієвим, тому слугувало ласим шматочком для крадіїв металу. Нове ж виготовляється із звичайного металу, вкритого спеціальною емаллю, тож абсолютно не має ніякої цінності для злодіїв. Також у кабінах буде замінено лінолеум, світильники та пульти управління – на так звані антивандальні, які виготовлені з металу і фактично не піддаються псуванню.

На реалізацію цієї ініціативи, за сприяння мера, з міського бюджету було виділено 300 тисяч гривень. Це дасть змогу за короткий термін модернізувати всі 94 кабіни, які знаходяться у найгіршому стані.

Також виділено кошти для того, аби запустити ліфти, які простоювали уже багато років. Один з таких знаходиться на вулиці Березовій, 11-3 і упродовж тривалого часу не працював з невідомих причин, при цьому з ліфтової викрали майже все обладнання. Протягом найближчого місяця заплановано відновити його роботу.

Аналогічна ситуація і на вулиці Просвіти, 8 у будинках, що належать «Тернопільбуду» і знаходяться на обслуговуванні КП «Тернопільміськліфт». Як зауважив Петро Майкович, півроку тому вдалося відновити роботу ліфта на вул. Просвіти, 8-3, який не працював упродовж 15 років, а вхід до нього був навхрест забитий дошками. Сьогодні проводяться роботи із запуску ліфта у будинку на вул. Просвіти, 8-2 та 8-1. Схоже, відтепер у Тернополі не буде «мертвих» ліфтів.

Любов ГАДОМСЬКА, Тернопіль Вечірній

 

-1 thoughts on “У Тернополі не буде «мертвих» ліфтів

  • 15:23 | 8.10.2011 о 15:23
    Permalink

    Майкович ще може лизнеш лисому за ініціативу і сприяння

Коментарі вимкнені.