Прокуратура вимагає повернути громаді та державі землю вартістю майже 500 тисяч гривень

Прокуратура Підгаєцького району скерувала до суду позов з вимогою скасувати незаконне рішення місцевого органу виконавчої влади, яким незаконно передано суб’єкту господарювання в оренду земельну ділянку, розірвати з орендарем договір та повернути землю у власність держави та територіальної громади.    

Прокурорською перевіркою встановлено, що районна державна адміністрація, передаючи в оренду фермерському господарству земельну ділянку площею майже 30 га, вийшла за межі своїх повноважень, оскільки третина цієї землі являється власністю територіальної громади одного із сіл району і відповідно її розпорядником є сільська рада.

Окрім того місцевий орган виконавчої влади передав зазначену земельну ділянку у користування за відсутності акту прийому-передачі, що є грубим порушенням вимог земельного законодавства.

З врахуванням наведеного, прокурор Підгаєцького району звернувся до суду з позовом про визнання незаконним і скасування розпорядження голови РДА, визнання договору оренди недійсним та повернення у власність сільської ради та Головного управління Держземагенства у області вказаної землі, вартість якої становить майже 500 тисяч гривень.

Позов прокурора перебуває на розгляді господарського суду Тернопільської області.

 

Коментарі вимкнені.