Що буде з перинатальним центром Тернополя?

Про завершення  реконструкції Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» та модернізацію системи медичного обслуговування йшлося під час робочої наради, що відбулася 10 березня  під керівництвом виконувача обов’язків заступника голови Тернопільської  облдержадміністрації Івана Бабійчука та голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця.

За словами головного лікаря закладу Віктора Куценка, перинатальний центр – єдиний в області заклад охорони здоров’я ІІІ-го рівня з надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим з групи високого ризику, що потребують високої інтенсивності лікування на основі використання сучасних перинатальних технологій.

«У 2012 році для перинатального центру відбулося підписання усіх договорів по медичному обладнанню на суму 10957,48 тис. грн. та медичних меблях на суму 1040 тис. грн. Медичне устаткування поставлене на суму 11 997,48 тис. грн. В корпусі А-1 вищезазначеного центру проводилася реконструкція,  підрядною організацією було виконано робіт на суму 15151,9 тис. грн., які профінансовані. Однак у 2013 році через  відсутність фінансування роботи не виконувались, а медичне обладнання залишилось не залученим», – розповів Віктор Куценко.
Разом з тим, він зазначив, що наразі  в центрі створена інфраструктурна база для введення в експлуатацію нового обладнання

«Зараз ми працюємо на виснаженому обладнанні.  Відтак через обмежені  можливості функціонування перинатального центру в умовах незавершеної реконструкції пологового корпусу, де зосереджені індивідуальні пологові зали, операційні відділення інтенсивної терапії для жінок та новонароджених з другим етапом виходжування маловагових новонароджених в області за останній період зросла материнська та дитяча смертність», – зазначив Віктор Васильович.
Щодо завершення реконструкції будівлі, то, за словами Івана Бабійчука, чим швидше перинатальний центр завершать,  тим менш затратним він буде.

«Зрозуміло, що в умовах, у яких сьогодні перебуває держава та через стрімке підняття цін на матеріали, знайти потрібні кошти на завершення центру буде складно, тому потрібно першочергово зробити експертизу проектної документації на будівництво, перерахунок кошторису та шукати шляхи здешевлення, – наголосив Іван Бабійчук.  – Також можна розділити процес завершення реконструкції на кілька етапів».
В результаті обговорення було прийнято рішення пришвидшити процес введення в експлуатацію нового обладнання з метою покращення системи медичного обслуговування в перинатальному центрі.

Коментарі вимкнені.