Тернопільський нардеп ініціював прийняття закону, який значно збіднить корупціонерів

Верховна рада Україна прийняла законопроект №0949 “Про відкритість використання публічних коштів”, співавтором якого є Михайло Головко.

“Цей Закон створить належні правові умови для забезпечення відкритості та прозорості щодо використання публічних коштів, сприятиме запобіганню корупційних діянь та підвищенню довірі громадян до інститутів держави і місцевого самоврядування. З року в рік українці сплачують ряд податків, але не мають жодних системних механізмів для контролю за використанням сплачених коштів. Варто додати, що значна частка корупційних схем в Україні відбувалися лише через закритість використання публічних коштів. Корупція в царині держзакупівель, як підрахували експерти, коштує державі щороку близько 50 мільярдів гривень, які ідуть на “відкати”. Ось чому ми й бачили такі ганебні явища як малина по 600 гривень і тому подібне”, – зазначає співавтор законопроекту Михайло Головко.

Законом передбачено забезпечення публічного доступу та інформаційної відкритості щодо використання публічних коштів платників податків, які витрачаються розпорядниками коштів державного і місцевого бюджетів, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного страхування і органами пенсійного фонду.

Народний депутат впевнений, що реалізація запропонованих норм закріпить в Україні на законодавчому рівні сучасний стандарт країн ЄС щодо взаємодії держави і громадянського суспільства.

Коментарі вимкнені.