Віктор Сак пригрозив тернопільським автономним націоналістам кримінальною відповідальністю

Днями організація Автономних Націоналістів Тернополя повідомила, що планує самовільно займатися «вихованням» водіїв, які паркуються на дитячих майданчиках, газонах та тротуарах. Так, активісти планують різати шини таким «неукам», і закликають тернополян повідомляти про автомобілі, які стоять «не в тому місці і не в той час».

Проте начальник управління внутрішніх справ області Віктор Сак попереджає, що за такі дії активістам «світить» адміністративна або й кримінальна відповідальність. Він вважає, що регулювати питання паркування у Тернополі потрібно на законодавчому рівні – тільки тоді це матиме ефект.

–          Міліція контролює паркування у місті, постійно складаються протоколи проти водіїв. Але якщо порівняти, що раніше працівник міліції міг прийти і зняти номер, то на сьогоднішній день ми такого права не маємо.

Але одних лише протоколів, вважає головний міліціонер області – мало. Бо «водій заплатив штраф і знову паркується – це безперервний процес».

–          Парковку в недозволених місцях я відношу до категорії вихованості водіїв. Їм треба міліціонера з нагайкою, який буде їх контролювати. Я рахую, що тут треба іншим шляхом. Я би на законодавчому рівні все-таки вніс би пропозицію про те, що автотранспорт, який неправильно паркується, можна було б забирати з місця парковки. Повинна бути організована служба. І звичайно, штрафні санкції водію.

Віктор Сак повідомив, що міський голова Сергій Надал написав листа Управлінню МВС з пропозиціями по врегулюванню питання неправомірної парковки транспорту в місті.

–          Але, враховуючи досвід Києва, де така робота уже проводилася, люди подають в суд і відсужують рішення і затягують органи міської влади в судові процеси. Тому треба продумати законодавчо, щоб воно було врегульовано.

Що ж до заяви автономних націроналістів, то Віктор Сак нагадав, що за пошкодження чужого майна передбачена відповідальність

–          Якщо буде порізано, пошкоджено майно – законом передбачено кримінальну відповідальність . Якщо й не кримінальна, то це буде адміністративна – хуліганство.

До слова, штрафи за неправомірне паркування у Тернополі від 235 до 340 грн.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.