Тернопільський медичний університет отримав статус національного

Згідно з Указом Президента України №146/2019 від 17 квітня 2019 року, Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського отримав статус національного університету.

У документі зокрема йдеться, що «враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України», його вагомий внесок у розвиток національної медичної та фармацевтичної освіти і науки, постановляю надати Державному вищому навчальному закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» статус національного і надалі іменувати його – «Тернопільський національний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України».

Це престижне визнання надається тим університетам, які відповідають усім критеріям національного рівня якості, – повідомляє прес-служба навчального закладу.

За результатами сертифікаційного аудиту, проведеного зовнішніми аудиторами компанії Бюро Верітас Сертифікейшн Україна, університет отримав сертифікат і гравертон міжнародного стандарту ISO 9001:2015 (управління якістю) за здійснення освітньої та наукової діяльності відповідно до вимог міжнародних стандартів. Це підтверджує досягнення високого ступеня якості управління.

Тернопільський медичний університет в останні роки посідав лідерські позиції в галузевому рейтингу Міністерства охорони здоров’я України серед медичних закладів вищої освіти.

Університет – один з кращих закладів вищої освіти України в рейтингу прозорості діяльності за версією Аналітичного центру CEDOS.

Наш університет постійно лідирує в рейтингу Webometrics ranking of world’s universities.

Університет перший серед медичних закладів вищої освіти України за версією Міжнародного освітнього порталу «4 International Colleges & Universities».

Тернопільський медичний університет – один з 10 навчальних закладів України та єдиний із медичних закладів вищої освіти України, що є учасником проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project (SAIUP).

За час своєї діяльності Тернопільським медичним університетом було підготовлено понад 25 тисяч висококваліфікованих фахівців медичної галузі, які своєї натхненою працею врятували тисячі людських життів. Сьогодні тут здобувають освіту понад 6 тисяч студентів, серед яких 4553 громадян України та понад 2000 іноземних громадян. Освітній процес на 57 кафедрах забезпечують понад 100 докторів і 460 кандидатів наук.

Клінічними базами Тернопільського медичного університету є 18 лікувальних закладів обласного та міського підпорядкування, включаючи Тернопільську університетську лікарню.

Університет є одним з провідних центрів медичної науки в західному регіоні України. Наукові дослідження проводять з пріоритетних напрямків у галузі природничих і медичних наук. ТДМУ – учасник багатьох міжнародних наукових проектів, що виконуються на грантовій основі. В університеті видаються 12 наукових журналів.

Для забезпечення рівня освіти, який відповідає міжнародним вимогам, Тернопільський медичний університет підтримує постійні зв’язки з міжнародними організаціями та закордонними вищими навчальними закладами. На сьогодні університет співпрацює з 75 закордонними партнерами з 22 країн світу. В межах укладених угод здійснюються спільні освітні та наукові проекти.

У рамках програм академічної мобільності викладачі університету мають можливість стажуватися, а студенти навчаються у провідних вишах Європи. Тернопільський медуніверситет є учасником низки міжнародних програм: Erasmus+, Erasmus Mundus Medea, PolBuCan, Polonez, Mevlana, Horizon-2020, Cross-border Cooperation Programme Poland–Belarus–Ukraine 2014–2020. Наш виш є членом Європейської асоціації університетів, Великої хартії університетів, учасник Балтійської університетської програми (BUP).

Університет успішно співпрацює з міжнародними організаціями: World Health Organization, UNESCO (United Nations Educational Scientific and Cultural Organization), ECFMG (Educational Comission for Foreign Medical Graduates), FAIMER (The Foundation for Advancement of International Medical Education and Research (Distance Learning)), AIESEC (Association for the International Exchange of Students in Economics and Commerce), DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst), European Resuscitation Council.

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського – це місце, де народжується завтрашній день нашої країни, формується її майбутнє. Сьогодні найголовнішим для нас є забезпечення високого рівня освітнього процесу з урахуванням вимог сучасності, запровадження сучасних інноваційних технологій освіти, науки і практики. Університет є справжнім храмом науки та кузнею медичних фахівців. У ньому працює колектив однодумців, які передають свої знання та досвід молодшому поколінню.

Вітаємо весь колектив і студентську родину нашого університету з отриманням заслуженого статусу національного. Це вагоме визнання ролі та значущості нашого вишу і багаторічної праці науковців, педагогів і всіх працівників, досягнень наших студентів і випускників.

Статус національного виводить нас на якісніший виток розвитку, надихає на більш плідну працю і спонукає до нових звершень.

Коментарі вимкнені.