Тепличний комплекс Фірташа – один з найсучасніших у Європі (фото)


Як ми уже повідомляли, 21 вересня у Синькові Заліщицького району відкрили один з найбільших в Україні та один із найпотужніших в Європі тепличний комплекс «DF Agro». За неофіційною інформацією, на будівництво комплексу витратили 100 мільйонів доларів, 50% з яких пообіцяла компенсувати держава (так зване державно-приватне партнерство).
Для роботи комплексу впровадили сучасні інноваційні енергоощадні технології: системи енергозбереження, клімат-контролю, крапельного поливу, а також ультрафіолетове очищення дренажу, максимальну автоматизацію, технологію малооб’ємного грунту. Труби, які подаватимуть гарячу воду для обігріву теплиць, – багатофункціональні. Вони одночасно використовуватимуться як рейки для технологічних візків. У теплицях діє так звана система «зашторювання», що дозволяє взимку підвищувати температуру до 5 градусів, а влітку – знижувати. Працює тут і сучасний пакувальний цех з автоматичною сортувальною лінією. У комплексі щороку вирощуватимуть 4 тис. тон помідорів, 1,5 тис. тон перцю і 350 тон огірків. Це дасть змогу не тільки забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати овочі.
Тепличний комплекс має повний цикл виробництва – від вирощування розсади до фасування продукції і доставки її до споживачів. У тепличному комплексі забезпечені роботою близько 150 жителів Синькова і навколишніх сіл. Заробітна плата становитиме близько 2-х тисяч гривень.
Наразі відкрили першу чергу комплексу площею 10 гектарів. Усього планується освоїти 40 гектарів Синьківської землі.
Нагадаємо, відкрили тепличний комплекс за участі Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова і мецената проекту, уродженця Синькова, Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.