Тернопільщина ґаздує

Площі садів на Тернопільщині цього року планують суттєво збільшити. Якщо навесні 2014 року сільгосппідприємства області посадили 18,5 га садів, то  восени поточного року прогнозують посадити 208 га саду. Для забезпечення врожайності проводять усі необхідні заходи.

«Ми використовуємо високопродуктивні сорти  вітчизняної та зарубіжної селекції. Дотримуємся усіх агротехнічних вимог вирощування, – зазначив Олег Напора. – За багаторічними плодоягідними насадженнями протягом року здійснюють систематичний догляд. Сільгосппідприємства очікували  зібрати близько 10 тисяч тонн плодів та ягід. Проте, проведені заходи не дали бажаного результату через несприятливі погодні умови».

Прогнозована врожайність плодів та ягід  на Тернопільщині – 19,8 цнт/га. Це на 3,7 цнт/га більше  минулого року, повідомляють в управлінні статистики облдержадміністрації. Великої шкоди плодовим насадженням завдали травневі морози, через що показники врожайності впали.

«Практично не дали врожаю ранньостиглі сорти полуниці, смородини та черешні. Масово понищені морозами яблуні, – повідомив  директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Олег Напора. – Плоди частково пошкоджені хворобами – паршею, плодовими гнилями. Товарної та якісної продукції яблук за попередніми даними буде всього лише 30-40 % від усієї кількості. Решту плодів доведеться переробляти».

У меншій мірі пошкоджені середньостиглі та пізньостиглі  сорти, продукції з яких зібрали 1,7 тис. тонн. На даний момент проходить масовий збір малини, очікуваний валовий збір якої  – 100 тонн.

Довідково:

У всіх категоріях господарств області нараховується всього  6,8 тис. га плодоягідних насаджень, з них у плодоносному віці — 5,6 тис. га, в тому числі сади – 4,8 тис. га та ягідники – 0,8 тис. га.

Плодові насадження у сільгосппідприємствах займають площу всього 2,2 тис. га, з них у плодоносному віці – 1,2 тис. га, в тому числі сади – 1,0 тис. га та ягідники — 0,2 тис. га.
В області діє програма збільшення площ посадки та нарощування обсягів виробництва плодів і ягід в 2011-2025 роках.

За 3 роки  сільгосппідприємствами області висаджено 974 га плодоягідних насаджень, з них сади – 805,1 га та ягідники – 168,9 га.

Найбільше висаджено саду ФГ “Гадз” Бучацького району –      420,5 га та ТОВ “Україна” Підволочиського – 131 га.

Найбільше ягідників висаджено ПП “Агроспецгосп” Тернопільського району – 40 га,  ТОВ “Україна” Підволочиського – 34,4 га, ПМП “Імпульс” Збаразького – 26 га та ТОВ “Екофрукт” Кременецького  району – 20 га.

Коментарі вимкнені.