Тернопільська поліція нарешті запрацювала, але проти громади?

3 травня до громадського активіста Івана Ковалика зателефонували з поліції та запросили дати пояснення по подіях, що мали місце в парку Національного Відродження, коли сотня тернополян зупинили будівництво «вуличної академії» готельно-ресторанного типу, чергового ноу-хау Тернопільської міської ради. Кажуть, що є багато заяв, в тому числі і на мене, – про це активіст пише в мережі Фейсбук.

  • З короткої телефонної розмови стало зрозуміло, що поліція нарешті налаштована щось серйозно розслідувати. Бо до цього часу поліція чесно кажучи ніяк і ні в чому «не вбачала складу злочину».

За останні декілька років було відкрито близько 20-ти кримінальних проваджень по земельних оборудках посадовців Тернопільської міської ради – жоден епізод НЕ був скерований до суду, блокування заїжджими тітушками ТМР та недопуск депутатів на засідання сесій – жоден учасник не притягнений до відповідальності, напад з ножем на екс-депутата ТМР – результат відсутній.

  • Як ви думаєте така низька результативність – це відсутність професіоналізму у працівників поліції чи свідомий саботаж?
    Я схиляюся до другого варіанту. І пояснення доволі просте. Начальник міського відділу поліції – Гаврилюк Сергій є членом Виконавчого Комітету ТМР. Фактично він бере участь у прийнятті багатьох господарських рішень в тому числі і корупційних схемах, які в основному пов`язані з земельними питаннями. А як інакше можна пояснити бажання чиновників ТМР надати Гаврилюку С. земельну ділянку в центральній частині міста, в той час як інші поліцейські отримують землю «де чорт каже надобраніч». І тільки завдяки небайдужим тернополянам вдалося не дати хабаря Гаврилюку С. у вигляді земельної ділянки. Чи можуть слідчі Тернопільського міського відділу поліції об’єктивно розслідувати провадження, що стосуються корупції у міській раді Тернополя і тих хто намагається їй протидіяти, коли їхній безпосередній начальник є частиною цих схем? – пише Іван Ковалик.

Нагадаємо, 20-го квітня на сесії Тернопільської міської ради прийнято рішення щодо зупинення будівельних та підготовчих  робіт за адресою 15 Квітня «Вулична академія». Таким чином депутатський корпус міської ради, включно з міським головою, вирішили, що наразі роботи не повинні проводитись. Однак, процес забудови продовжився. Та навіть більше.  На “будівельний об’єкт” транспортували бетонні суміші. Перешкодити заїзду техніки намагалися двоє тернополян. Їх побили особи, які виглядали по факту начебто  охороняли даний об’єкту. Це вилилось в кримінальне провадження та вечірній протест. Люди повалили паркан навколо “будівельного майданчика” в парку.

  • Людських протестів через забудову частини паркової зони могло б не бути, коли б Тернопільська міська рада виявилася здатною на імплементацію в дію своїх рішень. Депутати проголосували, міський голова підписав, рішення оприлюднили, а врешті решт нічого не змінилося, підготовчі роботи після прийняття рішення продовжились на “будмайданчику”. Нездатність на імплементацію рішення сесії схоже на імпотенцію міської ради. Приймають, а виконати, довести до кінця не можуть, – так коментує дані події журналіст Назар Наджога.

 

Коментарі вимкнені.