Тернопільські лялькарі зіграли чотири вистави в Чорногорії

20160925-top

Колектив Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки взяв участь у Міжнародному фестивалі театрів ляльок у столиці Чорногорії – місті Подгориця.

У фестивалі брали участь театри з Польщі, Сербії, Ізраїлю, Туреччини, Бразилії, Мексики, Чорногорії та України. Тернопільські лялькарі представляли нашу країну виставою «Малята-Кармалята». Це героїчна казка про славного рятівника бідних і знедолених, легендарного Устима Кармалюка. Вистава розповідає,  як маленькі хлопчик та дівчинка, надихнувшись подвигами українського лицаря, перемогли зло і допомогли своїм рідним та землякам здобути волю.

Загалом у Чорногорії тернопільські актори зіграли чотири вистави. Дві з них у Подгориці, в рамках фестивалю, дві інших у містах –  Беране та Мойковац.

«Нас приємно здивувала публіка, незважаючи на мовний бар’єр, глядачі чудово реагували на відповідні моменти, які відбувалися на сцені, – ділиться враженнями актор тернопільського театру ляльок Олег Боков. – Закордонних колег вразило те, що наша вистава містить конфлікт, конфліктну ідею та просвітницьку функцію та ще й на історичну тематику. Адже для тамтешніх дітей чорногорські колеги створюють вистави розважального характеру». Участь у фестивалях надзвичайно важлива для колективу театру. Це колосальний досвід, що дає можливість поспілкуватись зі своїми закордонними колегами та обмінятися досвідом роботи, відкрити щось нове для себе та поділитися чимось своїм з іншими.

«Вдруге ми відвідали цю мальовничу країну та знову отримали незабутні враження, – розповідає режисер театру, заслужений артист України Володимир Лісовий.  – Наш колектив сподобався усім, ми чули приємні відгуки від глядачів, колег-лялькарів, членів журі та організаторів фестивалю».

Зважаючи на позитивні відгуки про виставу «Малята-Кармалята», не дивно, що додому тернопільські лялькарі повернулись з нагородою. Відзнаку «За кращу акторську майстерність» отримав заслужений артист України, виконавець ролі писаря Конфуза Тарас Іванків. Тернопільські лялькарі вдячні своїм чорногорським колегам за чудовий прийом і сподіваються на подальшу співпрацю.

Джерело: http://www.teatr.te.ua/

Коментарі вимкнені.