«У нас мова одна – українська!», – румунин на форумі діаспори у Тернополі

Ось і пройшов ще один день «Форуму української молоді діаспори Тернопіль 2013». На цей захід наразі приїхало близько 50 молодих людей з Молдови, Румунії, Болгарії, Польщі, Росії, Вірменії, Киргизії, Іспанії.

Молодь діаспори одразу знайшла спільну мову. Як сказав учасник із Румунії Петро Семенюк: «У нас мова одна – українська!».

Хтось українську мову вчив вдома або у родичів в Україні, дехто вивчав її сам. Так Мері із Вірменії сама подолала цей шлях і зараз шукає варіанти, як навчити української молодь діаспори у Вірменії.

– Сама вивчила українську мову, бо я голова української молодіжної організації у Вірменії, – розповідає Мері. – У нас є недільна школа, але цих знань не достатньо, щоб вільно говорити. На жаль, наша молодь не говорить українською. Це найбільша проблема, яку треба вирішити.

На учасників з діаспори з неділі очікувала цікава та насичена програма. У перший день їх вчили грати у гру «Криївку», у вівторок вони їздили до Львова на Світовий конгрес українців.

–       Дуже велике враження справив Львів, – ділиться враженнями Валентина Кемская із Молдови. –  Навіть не очікувала, що так нагадує вулиці Італії, Франції. Нам казали, що повинно місто сподобатися. Але ми навіть не очікували, що буде настільки гарно.

А у середу члени тернопільської «Просвіти» навчали молодь діаспори розмальовувати писанки. Це заняття припало усім до душі.

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.