“Усю дистанцію серце боліло” – тернополянин Ростислав Яцків взяв участь у встановленні рекорду України (фото)

З 14 по 17 вересня в Україні встановили  рекорд України – найдовший тест-драйв на автомобілі ЗАЗ VIDA без відключення двигуна. За ці дні 12 водіїв проїхали 5000 км. Подорож проходила по різних куточках нашої країни. Зміна екіпажу проходила у 12 містах: Шостці, Харкові, Луганську, Бердянську, Феодосії, Євпаторії, Одесі, Крижополі, Чернівцях, Мукачеві, Львові та Сарнах. Старт і фініш приймав Київ.

– Майже 5000 км, багато випитої кави та енергетиків, безсонні ночі учасників і ейфорія на фініші. Ми внутрішньо вже зрозуміли, що рекорд ми поставили, як мінімум для себе, адже пережити такий «марафон» не багато хто може. Ми ще раз дякуємо всім-всім, хто був причетний до «рекорду» та підтримував нас весь цей час, а ще, окрема подяка нашому ЗАЗ VIDA! Машинка проявила себе на всі 100% з кращого боку, а ми ще раз переконалися в її якості та надійності. Єдина технічна проблема, яка виникла у нас – пробите колесо, але ми і з нею легко впоралися, – розповідають організатори.

Участь у  цій шаленій подорожі брав і тернополян Ростислав Яцків. Йому дістався відрізок маршруту “Чернівці-Мукачеве”. Він подолав непростих 374 км.  Адже під час подорожі було пробите колесо.

Про марафон Ростислав дізнався, переглядаючи автосторінки у Інтернеті.

–     Тепер цю подію згадую із радістю і трішки гордістю. За цей час пережили все: водійські будні: сонце, вітер, дощ, ями на дорозі і пробите колесо (колесо – це єдина проблема, яка вирішилась миттєво). Усю дистанцію серце боліло, що працює мотор і витрачається пальне. Машина весь час працювала: на мийці, на заправці, під час фотосесій і під час технічних зупинок. Але рекорд є рекорд. Тепер появилось бажання: “Хочу Ще!” – ділиться враженнями чоловік.

У команді з Ростиславом були представники ЗАЗу та журналу АВТО МИР + відеооператор та фотограф. Контроль за рекордом відбувався електронним шляхом GPS, яке слідкувало за маршрутом, а додатковий датчик за роботою двигуна.

– У машині зі мною завжди сиділи представники організаторів, магнітофона не було і ми постійно переговорювались.. Хлопці вже не першу добу були в дорозі, то навіть трошки підсипали (потім хвалились, що місця вистачає і доволі зручно щоб передрімати), – каже тернополянин.

За його словами,  у  Карпатах була прекрасна погода, світило сонце і були великі кудлаті хмари, що використав повноцінно фотограф. У дорозі до Мукачево вони зробили 4 фотосесії.

Перша зупинка була зразу після Чернівців, де машину вимили і привели до файного вигляду. Згодом технічна (для роботи відеоператора) в Снятині – він на машину встановлював міні-камеру GoPro HERO3 . Також між Косовом і Верховиною та Верховиною і Ворохтою,  де попрацювали відео- та фото- оператори.

Юзя Мельник, Новини Тернополя “Погляд”

 

Коментарі вимкнені.