Суддя Оксана Мартиць відверто захищає незаконне будівництво у Тернополі?

Минув рік з моменту, як тернополяни відкрили юридичну боротьбу проти забудови комунальної землі поруч палацу культури «Березіль».  Люди, які до цього не мали справи з контролюючими органами, вже сповна оцінили всю абсурдність правоохоронної системи, коли йдеться про незаконну забудову в Тернополі. Та останньою краплею стала безпорадність держбудінспекції та «справедливість» збоку місцевих суддів. Та про все по порядку.

«Ми писали в усі можливі інстанції, однак реакції не було. Тільки завдяки тому, що вийшли на народних депутатів, вдалося зрушити справу.  Два нардепи з різних політичних сил написали депутатські звернення в Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі – ДАБІ,-авт.). І звідти на обласне ДАБІ прийшов наказ про проведення позапланової перевірки. Вони її провели та виявили багато помилок у містобудівних умовах та обмеженнях, згідно яких і почали будувати. Тобто Василь Бесага (начальник управління архітектури міськради) видав документи з порушеннями»,- розповідає Олена Макогон, яка разом із сусідами виступає проти забудови поруч «Березолю».

Після перевірки, обласне ДАБІ склало акт про те, що знайшла порушення, сформувала припис про їх усунення та видала рішення з вимогою зупинити дію містобудівних умов та обмежень.

«Та згідно закону вони не можуть одразу скасувати містобудівні, а спочатку дати час, щоб виправити помилки протягом трьох місяців. Та навіть коли інспектори прийшли до Бесаги, щоб про це повідомити, він відмовився їх приймати та підписувати документи. Тому інспектори відправили папери заказним листом. Та минуло три місяці – помилки ніхто так і не виправив. Інспектори повідомили про це столичне керівництво, що ось така ситуація, запитували, як чинити. ДАБІ України зробило наказ, дало 15 днів на ще одну перевірку. З умовою, що якщо помилки таки не виправлять, значить слід скласти акт про це і  скасувати містобудівні умови»,- продовжує пані Олена.

Минає 15 днів, інспектори знову йдуть до Василя Бесаги, щоб повідомити про порушення, але чиновника не на робочу місці не зустріли. Сказали – у відрядженні.

«Заступник Бесаги, який був в той день на роботі,  акт перевірки підписати відмовився. Сказав, що немає права такі документи підписати. На це мовляв потрібно розпорядження міського голови. В Києві вирішили продовжити перевірку ще на п’ять днів. Коли термін знову сплинув, ми вирішили йти до Бесаги разом з інспекторами. Чиновника, звісно ж, знову не було на роботі. Та цікаво інше. Представник ДАБІ в той же день розповів, що кур’єром йому прийшла ухвала суду про те, що перевірки проводити заборонено. Відповідно суддя заборонив дію припису, який інспектори так і не встигли вручити Бесазі. Хоча ДАБІ виявило помилки, але Феміда закриває на них очі»,- каже Макогон.

Якщо говорити простіше, то поки інспектори шукали зустрічі з Василем Бесагою, продовжували терміни перевірок та приписів, суддя Тернопільського адмінсуду Оксана Мартиць прийняла рішення зупинити дію припису і взагалі заборони інспекції будь-які перевірки будівництва, що ведеться на території ПК «Березолю». Це при тому, що ДАБІ уже знайшла десяток порушень.

 «Суддя почув «Березіль». Гаразд, але ж це рішення судді можна оскаржувати, тим паче, що ДАБІ знайшло порушення і за нею правда. Та в обласному ДАБІ нам спочатку сказали, що не мають коштів на оскарження. Кошти мовляв треба просити в ДАБІ України. Хоча йдеться про суму до двох тисяч гривень.  Сказали, якщо гроші все ж дадуть, то звертатимуться в Львівський апеляційний суд, який, звісно, скасує рішення тернопільського адмінсуду. Проте, на думку інспекторів, їх права не порушили, то навіщо судитися?»,- дивується пані Олена.

Врешті решт, за словами пані Олени, Тернопільська ДАБІ вирішила оскаржувати рішення судді Мартиць у Львівському апеляційному суді. Люди впевнені, що там очі на всю абсурдність ухвали тернопільської Феміди закривати не будуть.

Коментарі вимкнені.