Що заважає владі Бучача відреставрувати скандальну ратушу? (офіційна відповідь)

Про аварійну ратушу у Бучачі сьогодні ведуться дискусії: одні кричать в усіх кабінетах, що її потрібно ремонтувати, а інші відповідають – немає коштів. Тому «Юридична допомога» вирішила отримати інформацію щодо стану ратуші у Бучачі і дізнатися, скільки ж коштів уже витратили на реставрацію ратуші і, головне, хто ці роботи виконував. На наш заклик відгукнувся депутат облради Степан Барна, який від себе надав депутатське звернення щодо ситуації навколо ратуші.

 Ми хотіли дізнатися відповідь на 4 основні питання, власне які і прозвучали у зверненні:

 –  Скільки було виділено коштів із міського бюджету на утримання, ремонт і т.д. Бучацької ратуші за період з 2008 року по даний час?

У офіційній відповіді зазначили, що коштів на утримання чи ремонт від міської ради з 2008 року і до сьогодні не поступало, тобто не виділялося.

– Чи виділялися кошти із районного, обласного, державного бюджетів на утримання чи проведення ремонтних робіт Бучацької ратуші?

На ремонт ратуші виділяли гроші із державного бюджету. Так у 2006 році виділили 3 млн. грн, з яких не використаних повернули державі майже 700 тис.грн.

У 2007 та 2008 рік – по 1 млн грн. (використали усі кошти). І аж у 2011 році виділили майже 500 тис. грн. Причому варто зазначити, що  протягом двох років (2009-10) держава не виділили жодної копійки. Тут же зазначають, що гроші, які отримали у 2011 році, пішли на оплату виконаних робіт у 2010 році.

 –  Які виконувалися роботи по утриманню, ремонту Бучацької ратуші? Хто був виконавцем даних робіт?

За п’ять років провели ЛИШЕ роботи по ремонту та реставрації куполу та фасадів верхніх ярусів Бучацької ратуші. Причому виконавець даних робіт є ПАТ «Львівреставрація».

–        Чому місцева влада не дбає про утримання Бучацької ратуші в належному стані?

На останнє питання влада відповіла, що для утримання ратуші потрібні великі кошти, яких вона немає. Натомість пояснює, що бюджет Бучача є дотаційним і коштів не вистачає навіть на виплату усіх захищених статей бюджету.

Підводячи підсумки, можна сказати, що міська рада не може турбуватися про Бучацьку ратушу. Проте дощі ідуть і знищена пам’ятка архітектури, яку оздоблював відомий скульптор Пінзель, так і уже не повернеться, якщо влада її вчасно не врятує.

Із відповіддю детальніше можна ознайомитися у документі.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

-1 thoughts on “Що заважає владі Бучача відреставрувати скандальну ратушу? (офіційна відповідь)

  • 18:32 | 9.08.2012 о 18:32
    Permalink

    Підсумуємо – за 6 років (без двох)на реставрацію Ратуші було виділено з держбюджету аж 5 млн 200 тисяч гривень. А чому “зубастий” депутат Барна не запитав у бучацьких владників, який кошторис реставрації? І як контролювала влада виконавців? Скільки разів районне КРУ перевіряло законність використання бюджетних коштів?
    Та за такі гроші, говорять спеціалісти, можна побудувати нову Ратушу з нуля аналогічну цій. А якість реставрації вартістю 5,2 мільйона гривень я бачив сам – на другий рік на верхньому ярусі відпадала супер цінна штукатурка.
    Шановні жителі славного Бучача – вас розвели, як лохів і на заміну привабливого історичного об’єкта ви отримали пам’тник лохострою! З чим вас, на жаль, і можна привітати! Взьміть свою владу і псевдореставраторів за чоловічу гордість і нехай за свої відкатні корупційні гроші завершать цю горе-будову!!!

Коментарі вимкнені.