Військовий льотчик залишив підліткам з Чорткова пекельний “сюрприз”. Подробиці

7 серпня в м. Чортків по вул. Гоголя, 14 виникла пожежа в господарській будівлі. Травми отримали двоє підлітків.

Обширні опіки тіла І-ІІІ ст.отримали двоє: 14-річний син власниці будинку та його 16-річний товариш, студент місцевого коледжу. На даний момент хлопці в шоковому стані знаходяться в реанімаційному відділенні Чортківської центральної районної лікарні, але стоїть питання про перевезення їх до м. Тернополя, так як опіки становлять 60-80% шкіри.

Як з’ясувалось, підлітки знайшли у коморі військовий залізний ящик, який належав попередньому власнику будинку – військовому льотчику. Цікавість привела до того, що хлопці, озброївшись «болгаркою», приступили до відкриття. При розпилюванні несподівано стався вибух, супроводжений феєрверком та криками про допомогу. Хлопці залишились відрізаними від виходу, тому змогли вибратись лише через деякий час. Експерти прийшли до висновку, що в коробці були піротехнічні патрони інфрачервоної дії – це піротехнічні пристрої, що виділяють велику кількість тепла при згорянні горючого складу, також відомі як «теплові пастки». Враховуючи характеристики, в ящику мало б бути 128 таких патронів. Вони застосовувались на літаках Су-25 для перешкоджання роботи радіолокаційних станцій противника.

На місці події працювали оперативні групи науково-дослідного експертно-криміналістичного центру обласного УМВС, Чортківського РВ УМВС та районного відділу УДСНС.

Довідка: саме такі літаки були на озброєнні в колишній авіаційній військовій частині, що дислокувалась поблизу м.Чорткова.

За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) КК України.

Нагадаємо, 6 серпня у Бучачі 10-річний хлопчик постраждав внаслідок вибуху феєрверку.

Коментарі вимкнені.