Голова обласної ради Віктор Овчарук взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку

Засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка днями відбулося у Києві.

 Участь у Раді взяло керівництво країни, голови обласних державних адміністрацій, голови обласних рад, районів, громад, сіл та селищ. Серед учасників – й Тернопільська область.

Основна тема обговорення – успіхи реформи децентралізації, її яскраві приклади на місцях, розвиток інфраструктурних проектів. Зокрема, успіхи реформи місцевого самоврядування підтверджують бюджети громад, адже їхні власні надходження зросли в рази.

За словами Президент України, реформа децентралізації стала якісною зміною, завдяки якій люди відчувають комфорт і добробут.

Глава держави також зазначив, що у 2019 році мають бути сформовані перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України.

Під час обговорення голова Тернопільської ради Віктор Овчарук підкреслив:

– Ставши ще у 2015 році одними з перших  на шляху реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, ми переконались, що вчинили правильно. Про це свідчить, перш за все, ріст зведеного та місцевих бюджетів. До прикладу: до зведеного бюджету області на перше жовтня 2016 року надійшло понад півтора мільярда гривень, на цю ж дату у поточному році – більше 2 мільярдів 743 мільйонів гривень. Як то кажуть: «цифри говорять самі за себе». Радий, що нам вдалось досягти значних результатів, адже в області була проведена належна роз’яснювальна робота щодо засад реформи. Тим самим вдалося донести до населення суть реформування, яка полягає у  децентралізації влади, передачі фінансових ресурсів органам місцевого самоврядування та зміцнення їхньої матеріально-фінансової основи, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територіях, надання високоякісних та доступних публічних послуг населенню, узгодження інтересів держави і територіальних громад,  зазначив Віктор Овчарук.

До слова, на Тернопільщині уже створені та діють 42 ОТГ. До кінця року їх має бути 49, адже відповідні рішення про об’єднання уже прийняті.

Коментарі вимкнені.