Хтось мусить їхати з Чорткова до Табачника пасти телят

7 серпня відбулася зустріч головного редактора журналу «Золота Пектораль» Володимира Погорецького з начальником відділу культури і туризму Чортківської РДА Галиною Чайківською. Мова велася про фінансування «Золотої Пекторалі» і проведення у Чорткові літературно-мистецького фестивалю «СлОвія». Це офіційне повідомлення.

А неофіційно читачам «Золотої Пекторалі» можу розповісти про причину такої зустрічі і попередні (теперішні) домовленості з відділом районної культури. Секрету з того не роблю великого: останніми часами від мене діставалося «на горіхи» начкульту Галині Чайківській, через її, так я міркував собі, повну бездіяльность. Бо мені здавалося, що культурні працівники чи вона особисто вишили на програмі про підтримку книгодрукування, яку одноголосно прийняли депутати районної ради, інші мистецькі програми, велику дулю. Документи, що представила мені начальник відділу сьогодні, говорять про те, що гальмують культурно-просвітницькі процеси в районі особи, які своїми сідницями вже прилипли до крісел в кабінетах, у вікна яких зазирає пам’ятник Великого Кобзаря.

Аби прослідкувати на якому етапі штопоряться дані питання, ми домовились, що в усіх проблемних обговореннях, які зачіпають інтереси творчої інтелігенції міста братиме участь головний редактор журналу «Золота Пектораль». А також від сьогодні організацію «СлОвії» бере в свої руки одноосібно відділ культури і туризму, «Золота Пектораль» буде тільки підримумати цей почин і допомагати. Традиційно «СлОвія» кожного року відбуватиметься на День бібліотечного працівника, себто 30 вересня.

Підсумовуючи сказане, офіційно заявляю, що «Золота Пектораль» більше не буде усуватися від проблемних питань, що стосуються літературно-мистецького життя району, а бере під свій строгий контроль його наповнення і розвиток. І пора, мабуть, проступає найвища сказати наступне, що усім антиукраїнським елементам, які прописалися в районній раді та РДА, звиклим «молоти язиком, але не перти плуга», поволі збирати свої монатки і їхати до Дмитра Табачника пасти телят. У місті з патріотичним/просвітницьким минулим таким особам простір для своїх шмикерських мудрувань має бути обмежений. Закликаю своїх колег з інших видань пітримати ініціативу «Золотої Пекторалі» і при потребі вписати прізвища чортківських урядників-”просвітителів”, які за свого життя не прочитали  жодної художньої книжки, у скрижалі забуття і неслави.

Володимир Погорецький, Золота Пектораль

Коментарі вимкнені.