На Тернопільщині створено новий заказник загальнодержавного значення

pzf4_042019.jpg — 826.18 Kб

Президент України Петро Порошенко 11 квітня 2019 року підписав Указ про оголошення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Жолоби» площею 60,0 тис. га у Бережанському районі Тернопільської області. Заказник створений задля збереження природних трав’яних угруповань, рідкісних та зникаючих видів рослин.

Ця заповідна територія є унікальним масивом лучно-степової рослинності з низкою видів рослин, занесених до Червоної книги України (зокрема, зозулинець шоломоносний, любка дволиста, горицвіт весняний) та Переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу на території Тернопільської області (волошка стиснута, заяча конюшина Шиверека, тирлич хрещатий, тирличничок осінній), входить до території Смарагдової мережі Європи UA0000190 «Бережанське Опілля».

     Природоохоронна спільнота області очікує підписання ще одного Указу Президента України щодо розширення території національного природного парку «Дністровський каньйон» на 901,1 гектарів у Борщівському, Бучацькому і Заліщицькому районах. За пропозиціями обласної державної адміністрації та Міністерства екології та природних ресурсів України в 2019  році  Кабінетом Міністрів України схвалено проект Указу. Запропоновані до включення до складу парку ділянки теж входять до Смарагдової мережі Європи    UA0000122, багаті на червонокнижні різновиди флори та фауни, унікальні природні ландшафти, рекреаційні і туристські об’єкти.

На сьогодні за пропозиціями  органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, наукових установ, природоохоронних громадських об’єднань, інших заінтересованих підприємств, установ, організацій, громадян в області заплановано створити  210 нових і розширити існуючі заповідні території та об’єкти загальною площею біля 60 тис. гектарів.

загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *