На тернопільщині подружжя напало на пенсіонера

У чоловіка-нападника у минулому – понад тринадцять років неволі за кількома статтями Кримінального кодексу, у тому числі за вбивство…

Ця подія трапилася у с. Вілії Шумського району. Місцевий самотній пенсіонер часто кликав до себе подружжя, яке проживало неподалік. У селі роботи нема, тож чоловік з дружиною підсобляли старому – то за гроші, то за продукти. У червні цього року вони прийшли на знайоме подвір’я, щось допомагали по господарству, і як винагороду отримали пакет з продуктами. Та цього їм виявилося замало – почали просити грошей, мовляв, треба бодай п’ять гривень, щоб відвезти дитину до бабусі у Кременець.

Пенсіонер, знаючи вдачу обох – ті любили хильнути зайвого, відмовився дати їм грошей. Та бабуся по мобільному підтвердила: гроші потрібні на автобус, щоб завезти до неї дитину. Пенсіонер із кишені сорочки вийняв п’ять гривень. Подружжя побачило у його кишені багато купюр, і тут же визрів намір пограбувати господаря.

Чоловік намагався вдарити старого пакетом з продуктами, але промахнувся, влучивши у стіну. Декілька разів вдарив пенсіонера, повалив на долівку, тримаючи за горло. Тим часом дружина добралася до кишені і забрала усе – 730 гривень.

Для сільських грабіжників така сума видалася величезною – вони тут же викликали таксі і поїхали у Кременець розважатися у сауні. Хтозна, на що вони розраховували, можливо, на те, що потерпілий злякається повідомляти у міліцію?

Пару затримали швидко. Чоловік намагався усю провину перекласти на дружину, мовляв, побив старого через ревнощі – начебто той чіплявся до дружини. А вона взяла і «почистила» пенсіонерові кишеню. У дружини була інша версія – нібито чоловік змусив її взяти гроші. Врешті остання відмовилася від таких показань і повідомила, що вони з чоловіком змовилися пограбувати господаря, діяли злагоджено.

Чоловіка взяли під варту. Щоб дочка уникнула слідчого ізолятора, мати дала у заставу будинок у Кременці.

Шумський райсуд визнав обох винними у грабежі. Чоловіка засудили до чотирьох з половиною років позбавлення волі. Призначаючи таке покарання, суд взяв до уваги попередні судимості – підсудний був двічі судимий, у тому числі за убивство, у в’язниці провів понад тринадцять років. Дружині призначено чотири роки позбавлення волі, але з відстроченням виконання вироку та із встановленням іспитового терміну на рік.

Ольга КУШНЕРИК, Свобода

Коментарі вимкнені.