Відключать послуги і нарахують пеню: на Тернопільщині формують списки боржників за воду, газ та світло

Жителі Тернопільщини заборгували за воду та газ 87,5 мільйонів гривень. Про це повідомили представники підприємств, які надають послуги з постачання.

Кажуть, воду та газ поки що не відключали нікому.

Начальник відділу розрахунків КП “Тернопільводоканалу” Руслан Бурмас повідомив, що за водопостачання та водовідведення станом на 1 січня заборгованість становила майже 50 мільйонів.

“Споживачам, які не повністю розрахувалися, можуть нараховувати пеню. Також наше підприємство буде зобов’язане відновити роботу з припинення надання послуг чи то з водопостачання, чи то з водовідведення. Пеня нараховується за кожен день несплати розміром 0,01% від суми прострочення”.

У січні, каже Руслан Бурмас, пеню ще не нараховували.

“Щодо припинення надання послуг, то наше підприємство в січні цього не проводило. Роботу з припинення надання послуг відновлять з лютого. Зараз формують списки з переліком боржників”.

За словами директора ТОВ “Тернопільоблгаз збут” Володимира Цебака, заборгованість за газ становить 37,5 мільйонів гривень, не враховуючи платіжки за січень.

“З них, наприклад, 68 абонентів мають заборгованість понад 20 тисяч. 286 абонентів мають заборгованість понад 10 тисяч гривень. Згідно з постановою № 1405 від 28 грудня ми ще нікого не даємо на відключення. Тільки попереджаємо. Надіємося, що люди це зрозуміють і будуть оплачувати борги. Якщо ні, то будемо звертатися до розподільної організації та подавати абонентів на відключення”.

Володимир Цебак повідомив, що вже сформували списки боржників на відключення. Користувачі, які не можуть погасити весь борг одразу, можуть укласти з підприємством договір про розтермінування виплати.

“Якщо в людини є, наприклад, 10 тисяч гривень боргу, ми йдемо назустріч. Розтермінуємо на 3 місяці, на 4 місяці. Все залежить від того, чи споживач взагалі оплачував, яка в нього ситуація. Пеню можуть нараховувати — це 0,01% від суми за кожен день несплати. Її будуть нараховувати при поданні справи до суду”.

Скільки людей на Тернопільщині боргують за електропостачання, у підприємстві ТОВ “Тернопільелектропостач” Суспільному не повідомили. Заступниця директора підприємства Лариса Кондратьєва розповіла, що зараз формують звіти, за якими будуть визначати суму заборгованості станом на 1 лютого.

“Заборгованість станом на 1 січня і заборгованість на 1 лютого значно буде відрізнятися, тому що побутові споживачі, знаючи про те, що їх відключать від електромережі, йдуть і платять. 15 лютого будемо готові надати інформацію щодо заборгованості побутових споживачів, яка склалася на 1 лютого”.

Тернополянин Михайло — пенсіонер. Розповідає, має заборгованість за різні комунальні послуги.

“Є потрохи всього. Може, й невелика заборгованість, але це неможливо для людей. Якщо брати субсидії навіть, то теж практично неможливо оплатити. В мене пенсія — 2 700. У дружини така ж сама приблизно. Звичайно, ми не можемо оплачувати всі рахунки, будемо казати, все ЖКГ”.

Нагадаємо, 29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України видав постанову №1405. Цим документом уряд скасував мораторій на відключення комунальних послуг користувачам, які мають заборгованість. Такий мораторій діяв від початку повномасштабної війни.

Суспільне

Коментарі вимкнені.